Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Nie stój, nie czekaj, pomóż

Piotr Gursztyn

Ożywienie rynku pracy – to hasło, które obowiązuje ostatnio w polityce

Zgodnie z regułą, że ryba psuje się od głowy, świat polityki naprawia rynek pracy właśnie od góry. Czyli od samych siebie. Program aktywizacji zawodowej polityków obejmuje też szukanie posad w zaprzyjaźnionych krajach UE.

Na razie nie wiadomo, jaki będzie efekt starań o prestiżową posadę we władzach Unii dla Donalda Tuska. Ostatnio znów o tym głośno, co w odpowiednich kręgach jest interpretowane jako celowe „palenie" kandydata. Bo takie gadanie o kimś jako o pewniaku powoduje automatyczne skreślenie w Brukseli.

Za to Grzegorz Schetyna nie chce zmienić pracy gorzej płatnej i w gorszych warunkach na posadę lepiej płatną i w lepszych warunkach. Są bowiem osoby w PO, które głoszą, że Grzegorz ulegnie propozycjom Donalda (tym nie do odrzucenia) i da się – śladem Piskorskiego – wystrzelić do Brukseli. Ale on twardo trzyma się Sejmu, a jego przyjaciele rozpowiadają, że w przypadku, gdyby Donald się upierał, to oni zrobią... tu wstawiamy znane powiedzonko z filmu „Pulp Fiction", które jest jednocześnie tytułem książki znanego holenderskiego mediewisty.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy