Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z wiarygodnością Niemiec?

Piotr Cywiński

Podczas gdy Bruksela nakłada sankcje na reżim Łukaszenki, niemiecka policja szkoli jego służby. W seminariach Bundespolizei uczestniczyło do 2011 r. pół tysiąca białoruskich milicjantów, którzy mogli też zobaczyć niemieckich przyjaciół w akcji rozpędzania antyatomowej demonstracji w Dolnej Saksonii, z użyciem pałek, działek wodnych i gazu.

Ponadto Niemcy podarowali mundurowym kołchozowego duce komputery, kamery i operacyjne transportery Volkswagena... „My nie pełnimy urzędu sędziego, naszym zadaniem jest robienie polityki dla Niemiec" – mawiał kanclerz Bismarck. Kohl, jako pierwszy polityk z Zachodu, poleciał ubijać interesy z Chinami, choć w Pekinie nie przyschła jeszcze krew po masakrze na placu Tian'anmen. Gdy Schroeder podpisywał z Putinem umowę o gazowej rurze pod nosem Polski, będąca wtedy w opozycji, obecnie kanclerz Merkel uznała to za „najwspanialszy dzień w dziejach Niemiec i Rosji".

Co tam Politowska i inni pomordowani dziennikarze? Co tam jakiś Litwinienko? Ba, co tam poseł Bundestagu Beck, który wrócił z Moskwy z rozbitym nosem przez służby Putina, gdzie pojechał protestować przeciw dyskryminacji kochających inaczej? Niemcy byli, są i będą wiarygodni, tyle że też inaczej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe