Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Propagandowe klony

Ryszard Makowski

Historia toczy się u nas od Homo sovieticus do Homo platformicus

Pod Smoleńskiem była katastrofa, piloci pogubili się naciskani we mgle i zahaczyli o brzozę. Premier to fajny gość, przeprowadzający nas przez światowy kryzys. Świetnie poukładał stosunki z Rosją i Niemcami. Dadzą mu posadę w Unii. Łebski facet. No za dorosłego syna w żadnym przypadku nie może odpowiadać. Prezydent jowialny taki, brat łata. Może nie jest wielkim mężem stanu, ale to godny przedstawiciel narodu. Gafy każdemu się zdarzają. No owszem, autostrad nie udało się na Euro wybudować, ale kiedyś je skończą. Tylu dróg tutaj nigdy nie było. Benzyna po 6 zł? A po ile ma być, skoro na światowych giełdach windują ceny? Co tu rząd może? Dyrektorzy szpitali nie potrafią zarządzać i są długi. Sprywatyzować i po kłopocie. A te ekshumacje nikomu życia nie przywrócą. Tak mniej więcej wygląda ekstrakt z ukształtowanych w naukowy sposób poglądów większości sondażowej w Polsce. Klepacze i powtarzacze jak zahipnotyzowani recytują regułki przygotowane dla nich w strawnej formie przez wajchowych.

Co ciekawe, taki obraz nie jest zarezerwowany wyłącznie dla mało kumatej gawiedzi. Ludzie z fakultetami chętnie serwują z zacietrzewieniem tego typu dykteryjki. Znacie państwo osoby epatujące podobnym przekazem? Nazwisk nie ma co wysyłać do redakcji. Zbyt długa lista. I tu w człowieku wzbiera niepewność przechodząca w zazdrość. Czy ja bym tak nie potrafił. Nawet w Odludkowie (podwędzone J.K.K.) widzi się chcąco niechcąco upiorność naszego państwa. Chyba coraz bardziej na wyrost zwanego polskim.

Czy polskie państwo tuszowałoby w ordynarny sposób traumatyczną katastrofę? Czy polskie państwo pozwoliłoby na bezczeszczenie zwłok? Czy w polskim państwie dominowałyby kreaturki bez krzty honoru? Tyle pokoleń walczyło o najjaśniejszą Rzeczpospolitą, a ta na naszych oczach jest upodlana i rozkradana. I człowiek się tarmosi wewnętrznie. I nerwy traci w poczuciu bezradności. A można przecież być pogodnym. Może się tak nie upierać. Kijem Wisły nawet przy tak niskim stanie wody się nie zawróci. Może dać się sklonować i zostać Homo platformicus? Nie, no nigdy w życiu. Wolnym być i więcej nic.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Wojciech Romański

W smoczym kręgu