Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Robert Mazurek , Igor Zalewski

W tej sytuacji to chyba jedno z ostatnich wydań naszej rubryki, bo – tak, panie premierze, przyjmujemy ofertę – wchodzimy do rządu fachowców. A skoro

Sławek Nowak może budować autostrady, my mierzymy w promy kosmiczne.

Zaraz po tym, jak przyjął misję od samego Jarosława, premier Gliński zniknął. To znaczy udzielił jeszcze jakiegoś wywiadu, ale zaraz potem zawinął się i poszedł do domu. Premier bez rządu pojechał też do Białegostoku, gdzie wykłada, ale tu jego misję próbowały udaremnić PKP i pociąg z Glińskim utknął na kilka godzin w szczerym polu. Koleje tłumaczyły się, że był jakiś wypadek, ale naszym zdaniem to się szyny wygły. Wygły się, bo do czasów kolei petersburskiej nie jechał nimi tak zacny gość.

Jest coś nieodparcie komicznego w Solidarnej Ziobrze sp. z o.o. Dzień po nominacji Glińskiego w telewizorze wystąpił Kura, który ogłosił, że kandydaci są do siebie bardzo podobni, bo i Gliński jest magistrem ekonomii, i Cymański. W tej sytuacji stawiamy na Cymę.

W końcu był też grabarzem.

Do debaty Cyma – Gliński wezwał anonimowy rzecznik ziobrystów, którego wszyscy mają, no mniejsza z tym gdzie. Ale zostawmy rzecznika.

Z matecznika ziobrystów dotarły do nas inne informacje. Otóż ponoć panowie pragnący pozostać w strefie euro rozdzielili między siebie okręgi do europarlamentu. I tak z Krakowa ma kandydować Zbyniek Ziobro, ze Śląska – Cyma (bo tam ma znacznie większe szanse niż na tym całym Pomorzu), a z Warszawy... Jacek Kurski. Tak jest, droga stolico, ziobryści szykują ci Kurę. Ten znany z subtelności i trwałości partyjnych przekonań mąż stanu wykręci tu jakiś trzycyfrowy wynik. No bo jednak kilkaset osób chyba na niego zagłosuje, nie?

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO