Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Igor Zalewski, Robert Mazurek

Z życia koalicji

Trzeba będzie zapłacić podatek od deszczówki! A jego wysokość będzie zależeć od powierzchni dachu – im większy dach, tym większy podatek. To główne założenia projektu PO. Oczywiście mogą państwo pomyśleć, że to jakieś nasze głupie jaja, ale nic z tych rzeczy. To poważny projekt poważnej partii. Czyż to nie cudowne?

Jego Tuskowskość podobno się boi, że służby go podsłuchują, media szykują prowokacje, a za wszystkim stoją Żydzi. No, tego ostatniego jeszcze się nie obawia, ale jeśli tak dalej pójdzie, to premier Donek zaliczy kilka klinik, w których ściany są wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku.

He, he – PiS prześcignął PO w sondażach, i to całkiem solidnie. Sytuacja musi być rzeczywiście poważna, skoro tym, jak beznadziejny jest PiS, zajął się sam Adam Michnik. Wykazał, że kaczyści nie mają żadnego pomysłu na Polskę poza IV RP. No to nas nastraszył. Ech, IV RP... Łza się w oku kręci. Strzelający w górę PKB, spadek bezrobocia, rosnące płace. To faktycznie były koszmarne czasy.

Platforma przechlapała sobie u postępowych kobiet, głosując za antyaborcyjnym projektem Solidarnej Polski. Nas bardziej zdziwiło, że Stefan Niesiołowski, pogromca pornograficznych grubasów, były ZChN-owiec i weteran antyaborcyjnych bojów głosował przeciw. Ale właściwie można go zrozumieć. Lata obcowania z samym sobą musiały go nauczyć, że nigdy nie ma racji.

Joanna Kluzik-Rostkowska zawsze wprawia nas w dobry humor.

– Wiedziałam, że sondaże w końcu zaczną spadać – wyznała posłanka PO. Najpierw małe wyjaśnienie – sondaże nie spadają, chyba że ktoś je wydrukuje, a potem zrzuci z balkonu. Skoro pani Joanna jest taka przewidująca, zapewne zachowała swój czerwony kostiumik, w którym przechodzi z partii do partii.

Aha, jeszcze jedna złota myśl pani posłanki: „Rządzenie idzie, rząd i ministrowie dużo i ciężko pracują. Rządzenie jest trudne". Jak ma nie być trudne, skoro ciągle chodzi.

Po aborcyjnym (a raczej antyaborcyjnym) głosowaniu politycy PO gęsto się tłumaczyli. Nam spodobała się wersja Grzegorza Schetyny, który wyjaśniał, że platfusy właściwie nie bardzo wiedzieli, nad czym głosują. Dla nas to bardzo przekonujące. Większość polityków PO ma spory kłopot, kiedy musi jednocześnie oddychać i wykonywać jeszcze jedną czynność.

A skoro już wspomnieliśmy o naszym przeuroczym, poczciwym Stefanie. Przejechał się on po prezydencie za to, że nieszczęśnik wysłał przedstawiciela na PiS-owską debatę o służbie zdrowia. Wszak wiadomo, że nie ma o czym mówić. Już klasyk, to jest – przepraszamy – klasyczka wyjaśniła, że starzy ludzie się nudzą i dlatego chodzą do lekarzy. Rząd PO walczy z tym problemem, dostarczając społeczeństwu mnóstwa rozrywki.

Niejaki tomasz połeć, szef Inspekcji Transportu Drogowego, jeździł sobie superszybkim samochodem, który zakupiono specjalnie po to, żeby ścigać nim piratów drogowych. Kompletny idiotyzm. Gdyby ten Połeć miał odrobinę rozumu, jeździłby po Warszawie rowerem.

A życia opozycji

Prześcignęli. PiS się zawziął, Platforma jeszcze bardziej i udało im się zamienić miejscami w sondażu. Wszyscy sprawiają wrażenie zachwyconych tą jednorazową (?) zmianą prowadzenia. Zamiast tradycyjnej wymiany koszulek między obiema partiami proponujemy wymianę Suskich. Paweł z PO przejdzie do PiS, a „Perukarz" Marek do Platformy.

Matko, znów się pojawiły pogłoski o powrocie Beaty Kempy do PiS. Ani chybi rozsiewa je Platforma, by partię Kaczafiego zohydzić.

Premier Gliński nadal nie sformował rządu, co wiemy choćby stąd, że do nas jeszcze nie dzwonił. Czekamy jednak cierpliwie i wiemy, że to musi potrwać. Tym bardziej że premier też jakby zniknął. Daje to asumpt do licznych kpin, ale my pamiętamy, że kiedyś premierem w Polsce był Marek Belka, którego nie widywano tygodniami.

Nasz serdeczny przyjaciel Józef Oleksy pochwalił  się nam, że jedzie do Rosji. Rosja natychmiast zdementowała te kompromitujące insynuacje.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy