Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Igor Zalewski, Robert Mazurek

Proszę państwa, od teraz piszemy o klubie Rucha Palikota jak telewizje, bo Ruchu to byłoby o Ruchu Chorzów, no nie? No, ale do rzeczy. Otóż nigdy nie sądziliśmy, że do tego dojdzie, ale uczciwie musimy przyznać, że nawet nam się spodobał spot Rucha Palikota, w którym jakaś – heteroseksualna niestety – para dostaje ataku śmiechu podczas słuchania obietnic Tuska. Zbiegło się to z licznymi zapowiedziami Palikota, że Tusk powinien powołać „rząd autorski". W sensie autorów ma tam zaprosić? Na początek stawialibyśmy na Pilcha.

Palikot rytualnie wyklinający Gowina i rzucający Tuskowi koło ratunkowe nie jest oczywiście ani trochę zaskakujący. Zaskakujący za to jest ów jawnie opozycyjny spot. W tej sytuacji musimy zadać fundamentalne pytanie o rozłam między Palikotem a jego Ruchem. To byłoby całkiem zabawne, gdyby z Rucha Palikota usunęło się tego ostatniego i zostało samo „Rucha", nie?

Jakieś dwa tygodnie po marszu okazało się, ilu ludzi brało w nim udział. My sami słyszeliśmy, jak policjanci przez krótkofalówki mówili o 150 tys. demonstrantów, ale „Nasz Dziennik" wyliczył, że było ich pół miliona. Brawo! I już chcieliśmy sobie z nich pokpić, kiedy wyskoczył wiceminister spraw wewnętrznych Michał Deskur. Zdaniem tego filuta demonstrowało 40 tys. ludzi. Wiedzieliśmy, że Deskur z zawodu jest księgowym, ale nie sądziliśmy, że kreatywnym.

W  Poznaniu organizują Dni Kultury Niezależnej Białorusi. No i na koncert zaprosili grupę Rocker Jocker, autorów hymnu kampanii Łukaszenki i pupili tyrana. Jedynymi, którzy zaprotestowali, okazali się radni PiS. No i tego znieść nie mogła „Wyborcza", która PiS-owcom nadała odpór piórem niejakiego Michała Wybieralskiego. Jaki dała tytuł do informacji o tym? „PiS chce cenzurować koncert. Bo gra reżimowa kapela". Przy całym kryzysie mediów ten młodzian zrobi karierę. Brawo!

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe