Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Globalizacja, droga do...?

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy 20 paździenika organizuje ogólnopolską konferencję z cyklu „Dziennikarz – między prawdą a kłamstwem".

Tematyka tegorocznej edycji krążyć będzie wokół pytania: „Ku czemu prowadzi globalizacja?".

– W ubiegłych latach staraliśmy się odbudowywać sens pewnych pojęć – mówi Krzysztof Nagrodzki, współorganizujący konferencję.

– Ongiś stałych, zrozumiałych, dających pewny grunt do budowania człowieczeństwa i relacji społecznych, tak niszczonych bądź tak przedefiniowywanych, iż redukują to, co najwartościowsze – mądrość i miłość.

Spotkanie poświęcone będzie analizie aspektów globalizacji w kontekście ideologicznym, religijnym, ekonomicznym, militarnym. Oprócz prelekcji i dyskusji pokazane zostaną m.in. filmy: „Eugenika" i „Przeżyłam aborcję".

Spotkanie rozpocznie się o godz. 8 mszą św. w kaplicy seminaryjnej łódzkiego Wyższego Seminarium Duchownego.

—ns

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez