Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Twój komputer nie należy do ciebie

Eliza Olczyk, Grażyna Zawadka

Oszustwa, wyłudzenia, kradzieże tożsamości. Coraz więcej osób pada ofiarą cyberprzestępców i traci znaczące sumy

Tomasz P. najpierw włamywał się do domów, skąd kradł biżuterię, złote monety czy laptopy. Na koncie miał też rozboje. W końcu wpadł na pomysł oszustw internetowych. Na jednym z portali aukcyjnych wystawiał do sprzedaży markowe kosmetyki, za które inkasował pieniądze, ale towaru nie dostarczał. W taki sposób naciągnął niemal 400 osób. Mężczyzna był ścigany 10 listami gończymi za różne przestępstwa. Wpadł kilka dni temu w Elblągu po trwających półtora roku poszukiwaniach.

Przestępcy idą z duchem czasu. Coraz częściej odchodzą od „konwencjonalnych" metod i uznają, że lepiej i bezpieczniej obłowią się w sieci. Tylko w ciągu ostatniego roku z cyberprzestępczością miało styczność ponad 7 mln Polaków. Statystycznie każdy z nich stracił z tego powodu 672 zł – wynika z raportu opublikowanego przez firmę Symantec, zajmującą się zabezpieczaniem pamięci komputerowych.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?