Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Notatki z trasy

Bronisław Wildstein

Pomimo podstawowych różnic trudno uniknąć kojarzenia III RP Tuska z PRL

Protestuję zawsze przeciw porównywaniu tych dwóch epok. Nie te czasy, nie te zagrożenia i nie sposób uznać obecnego systemu za totalitarny, czego świadectwem jest choćby to, że mogę opublikować swoje uwagi w oficjalnie pojawiającym się piśmie.

A jednak... Nadzór nad życiem społecznym w kraju jest zdumiewająco szczelny we wszystkich dziedzinach, a jego celem jest eliminacja ze sfery publicznej nie tylko niewygodnych dla władz treści, ale także głoszących je osób. Jak w PRL.

Oto garść spostrzeżeń z trasy promującej moją nową powieść „Ukryty". Gliwice. Spotkanie z uczniami klas maturalnych organizowane przez nauczyciela historii. Jestem kolejnym zaproszonym. Rozmowa o Polsce, Europie i problemach dzisiejszej demokracji. Duże zainteresowanie maturzystów. Efekt: dyrekcja zakazuje historykowi zapraszania gości w najbliższym roku.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO