Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z PSL?

Piotr Skwieciński

Pawlak przerwał kordon sanitarny wokół PiS. Spotkanie lidera ludowców z Kaczyńskim było sygnałem, że Prawo i Sprawiedliwość jednak posiada zdolność koalicyjną.

Można podziwiać tempo, w jakim zmieniła się sytuacja partii Pawlaka. Jeszcze niedawno, na początku afery z taśmami Serafina, wydawało się, że premier wykorzysta tę okazję do poniżenia prezesa PSL, odebrania tej partii części władzy oraz fruktodajnych agencji Skarbu Państwa. Tymczasem zaczął stawiać kroki w tę stronę, by zaraz w popłochu się wycofać i zaakceptować nieodpowiadającego mu ministra rolnictwa. I w ten sposób rozpoczął się ciąg zwycięstw Pawlaka, zakończonych upokarzającym zaakceptowaniem przez Tuska spotkań lidera ludowców z przywódcami opozycji.

Czy oznacza to, że PSL może być pewne przyszłości? Niekoniecznie, chłopska partia wciąż oscyluje w okolicy wyborczego progu. Szansa, że się podniesie, jest odwrotnie proporcjonalna do tego, jak dalece emocje Polaków będzie wciąż angażować konflikt PO i PiS. A obecnie niewiele wskazuje na to, by przestawał on być aktualny. Ludowcy jednak wielokrotnie udowadniali, że pogłoski o ich śmierci są z reguły przesadzone. Politycy PiS powinni życzyć sobie, by tak było i tym razem. Bo Stronnictwo wciąż pozostaje dla nich jedynym ewentualnym koalicjantem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO