Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Czy USA mogą zbankrutować?

Piotr Włoczyk

Wywiad z Davidem M. Walkerem, założycielem organizacji Comeback America Initiative, promującej odpowiedzialne podejście do finansów publicznych

Jak głośnym echem odbiła się wśród Amerykanów wiadomość z początku września, że dług publiczny USA przekroczył 16 bln dol., osiągając poziom 104 proc. PKB?

Niestety, nie było o tym w mediach na tyle głośno, na ile wydawałoby się, że powinno być. Choć trzeba przyznać, że republikanie starali się – bardziej niż prasa – nagłośnić to wydarzenie.

Z czego to wynika?

Jeżeli operuje się liczbami rzędu 16 bln dol., to przeciętny Amerykanin nie jest w stanie porównać tego do czegokolwiek. Problem polega też na tym, że przez ostatnie lata nasz kraj zadłużał się w rekordowym tempie i opinia publiczna w pewnym sensie przyzwyczaiła się do takiej sytuacji. Ten stan przyzwyczajenia bardzo martwi, ponieważ widać wyraźnie, że weszliśmy na drogę, która wiedzie w bardzo niebezpiecznym kierunku.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO