Najnowsza interwencja Uważam Rze

Natura w harmonii z portfelem

Monika Kruszewska-Mikucka

Ekologiczne domy to trend, który robi furorę. Okazuje się bowiem, że zielone rozwiązania są przyjazne nie tylko środowisku i ludziom, ale także domowym budżetom

Dom na miarę XXI w.? Na pewno ekologiczny, a więc energooszczędny, ergonomiczny, przyjazny środowisku i człowiekowi, ekonomiczny, bezpieczny i komfortowy. Czy da się te projekcje przekuć w rzeczywistość? Z tym zadaniem postanowili się zmierzyć architekci wrocławskiej Pracowni Projektowej Archipelag, którzy za cel postawili sobie stworzenie kolekcji domów supernowoczesnych – oszczędzających energię, a przy tym komfortowych.

Jeden z ostatnich projektów – Bruno G1 – bazuje na najnowszych trendach w architekturze – zwarta bryła budynku sprzyja energooszczędności i eliminuje ryzyko powstawania mostków termicznych, optymalnie zaplanowane przeszklenia gwarantują odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. Został on także wyposażony w wentylację mechaniczną z rekuperacją (tj. odzyskiwaniem ciepła z powietrza), pompę ciepła, panele solarne oraz system odzyskiwania wody deszczowej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?