Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Hartman prosi o lody

Wiktor Świetlik

Niektórzy sędziowie zagrozili, że w ramach protestu przeciwko likwidacji sądów rejonowych pójdą w stan spoczynku.

Protest ten będzie o tyle dla jego uczestników dramatyczny, że według prawa owi dżentelmeni i damy zachowają wówczas, nie pracując, swoje uposażenia. „Sprawiedliwość jest ostoją mocy i trwałości Rzeczypospolitej" – pisze się u nas za Fryczem Modrzewskim na gmachach sądów.

Jaka sprawiedliwość, taka moc i trwałość.

Dobra wiadomość dla wszystkich. Kolejna sfera życia dotychczas nieuregulowana doczeka się regulacji. Posłowie PO chcą wprowadzić kolejny powszechny podatek – od deszczówki. Na biednego nie trafiło, bo oberwie się głównie góralom, którzy mają skośne, a więc większe dachy. Za całość zebranego podatku od deszczu będzie można ewentualnie utworzyć nowy urząd do spraw podatku od deszczu i zatrudnić w nim kompetentnych krewnych.

Kaczyński nie chodzi na mecze i piątki nikomu nie przybije" – bronił Donalda Tuska Roman Giertych, facet, który zawsze słynął z bezpośredniości, luzu i fascynacji sportem.

Tusku, k... a, zrób coś, obiecaj ludziom lody albo coś!" – taki krzyk rozpaczy wydał z siebie na Twitterze wybitny intelektualista, autorytet moralny, a także – a jakżeby inaczej – etyk profesor Jan Hartman. Tusku posłuchał i w piątek poobiecywał, choć co prawda nie lody. Lodów akurat premier nie musi obiecywać, bo zdaje się, że z ich kręceniem jego niektórzy ludzie sobie jako tako radzili. A i elokwentny pan profesor oraz duża część bliskich mu publicystów i dziennikarzy świetnie przecież poznała przez ostatnie lata słodycz lodów serwowanych im przez ekipę pana premiera.

Eugeniusz Kłopotek z Polskiego Stronnictwa Ludowego ostro skrytykował w RMF FM ministra finansów Jacka Rostowskiego, wymyślając mu od „szkodników". Według niepotwierdzonych informacji udawanie opozycjonisty na tyle już owładnęło umysłem Eugeniusza Kłopotka, że naprawdę w nie uwierzył.

Niby kraj kwitnie, wszystko zmierza ku lepszemu, ale są i smutne wiadomości. Renata Dancewicz chce się wypisać z Kościoła. Watykan zadrżał w posadach. To będzie największy rozłam od czasu schizmy wschodniej tysiąc lat temu.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy