Najnowsza interwencja Uważam Rze

Takie to zdziczenie

Od kilkunastu miesięcy jestem czytelnikiem waszego pisma. Cieszy mnie fakt, że nie boicie się opisywać spraw trudnych, a nawet nieraz bolesnych, jakie w obecnej rzeczywistości naszej ojczyzny niestety mają miejsce.

Takie jak przedstawione w poprzednim numerze „Uważam Rze" przez Bronisława Wildsteina w artykule „Zdziczenie, czyli pogarda dla zwłok". Nie mieści mi się w głowie, jak można tak traktować ludzi, którzy w tragicznych okolicznościach stracili swoich bliskich! Panowie Niesiołowski, Wałęsa i inni zachowują się jak ludzie niespełna rozumu! Tu nie chodzi o moje sympatie czy antypatie polityczne, o to, że jestem osobą wierzącą, że jestem katolikiem, ale o elementarne, ludzkie uczucia i odruchy, które (jak mi się wydaje) powinny być jednakowe dla każdego z nas! Nie dlatego, że wierzymy czy nie. Dlatego, że jesteśmy ludźmi. A godność człowieka, szacunek dla jego doczesnych szczątków to elementarne prawo, które mu przysługuje. Nie mam też zamiaru używać języka, którym posługują się wyżej wymienieni (chyba nikt z nas nie powinien), gdyż stawiałoby to mnie w tym samym miejscu. Pytanie, jakie sobie zadaję (a i oni powinni zadać sobie), to jak czuliby się, gdyby to był ktoś z ich bliskich, gdyby istniały wątpliwości co do tego, kogo pochowaliśmy".

Wyrażając solidarność z rodzinami ofiar tragedii pod Smoleńskiem, mam nadzieję, że wszyscy kiedyś poznamy prawdę o tym tragicznym wydarzeniu.

Licząc na opublikowanie mojego listu, załączam życzenia sukcesów dla całej Redakcji „Uważam Rze". Tak trzymać!

Z poważaniem,

Michał Suter

Na szczęście kłamstwo smoleńskie pęka. Wypada tu przytoczyć jak zawsze ważne słowa, które dr Barbara Fedyszak-Radziejowska napisała na portalu wPolityce.pl po podrzuceniu przez Rosjan zdjęć pokazujących zmasakrowane ciała elity państwowej w smoleńskim błocie: „Rozumiemy, że zdjęcia mają nas, obywateli RP, nie tylko upokorzyć, lecz także przekonać, że jesteśmy bezsilni, bezradni i niczego nie możemy zrobić. Otóż ten ostatni cel nie zostanie osiągnięty. Przetrzymamy z godnością publikację tych zdjęć. Nie poddamy się ani bezradności, ani bezsilnej rozpaczy, ani wściekłości. Nie zrezygnujemy z poznania prawdy, jaka by ona nie była! Damy sobie radę także z tymi Polakami, którzy dzisiaj zdają się pomagać w upokarzaniu rodaków! Mamy już podobne doświadczenia za sobą i wiemy, co robić. Im więcej takich działań, tym nasza determinacja będzie większa".

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy