Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Wszystko przetrwamy

Wiktor Świetlik

Pokojową Nagrodę Nobla otrzymała Unia Europejska (złośliwi twierdzą, że to jeden z nielicznych Nobli przyznanych pośmiertnie).

Nobla UE dostała dlatego, że na jej terenie nie toczą się wojny. Teraz pora na Stowarzyszenie Producentów Środków Ochrony Roślin, Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej, a także fundację Polsat. Żadna z tych instytucji nie prowadzi wojny. A także na wielkiego śniegowego bałwana w czerwonym garnku na głowie, który także umacnia pokój, nie tocząc wojen.

Wielkie mecyje, bo na stadion trochę wody spadło i mecz się nie odbył. Znowu – jak po Euro 2012 – odezwało się typowe polskie narzekactwo.

Tymczasem bez względu na to, czy mecz się odbył, czy nie odbył, mieliśmy do czynienia z wielkim, narodowym świętem piłki. Polacy pokazali, że potrafią, że są narodem uśmiechniętym, radosnym, że Warszawa nawet podczas deszczu jest kolorowa. Kolejny sukces.

Rekord subtelności w komentowaniu sytuacji na Stadionie Narodowym ustanowiła TVP Info, przez cały wieczór wyświetlając komunikat: „Deszcz pokrzyżował plany piłkarzom". Chyba ten deszcz trzeba zwolnić z pracy albo nawet obłożyć go karą finansową.

Senackie orły z PiS i Solidarnej Polski zagłosowały za odrzuceniem własnej uchwały broniącej katolików przed atakami. Tym samym panowie i panie złożyli koronny dowód w dyskusji nad potrzebą likwidacji Senatu.

Dobra wiadomość. Kilkuset pasażerów PKP przeżyło, bo pod Poznaniem nie zderzyły się dwa pociągi, choć było bardzo blisko. Wszystko dzięki dzielnym maszynistom, którzy zauważyli w odpowiednim momencie, że skierowano ich na czołowe zderzenie, i zahamowali. Z takimi maszynistami, dróżnikami i innymi kapitanami Wronami wszystko przetrwamy!

Kolejna dobra wiadomość. W 2013 r. z Polski zniknie korupcja, bo rząd planuje wtedy wdrożyć nowy program walki z korupcją. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie prowadził kolejną batalię PO z korupcją, ale czy to w Sopocie, czy we Wrocławiu, czy w Łodzi, odpowiedni kandydat na pewno się znajdzie.

Ktoś chce skłócić Polaków – zmartwił się publikacją zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej Radosław Sikorski, polityk znany z jednania Polaków, szczególnie poprzez nawoływanie do wyrzynania watahy.

Janusz Palikot przekonuje posłów do głosowania za aborcją. To akurat dobrze wróży obrońcom życia, bo Polacy ostatnio kierują się opiniami Palikota na odwrót – odrzucają to, co postuluje.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?