Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Ile wytrzyma klata premiera

Dorota Gawryluk

Stadion Narodowy tonie. I co? Nic. Tylko tyle, że po raz kolejny okazało się, że w Polsce nikt za nic nie odpowiada

Julia Pitera tłumaczyła ostatnio przy okazji awarii dachu na Narodowym, jaka jest zasadnicza różnica między PiS a PO. W sumie przydatny wykład w czasach, gdy liberalna w korzeniu Platforma rozkwitła ostatnio feerią socjalnych pomysłów.

Takich na przykład jak cudowne mnożenie złotego, dzięki przekładaniu go z jednej kieszeni do drugiej, czy nowa państwowa spółka powstała po to, by państwo mogło zapewnić państwu (czyli nam) miejsca pracy. Jak łatwo się domyślić, największe szanse na zatrudnienie mają ci, którzy załapią się do samej spółki na kierownicze stanowiska. A czy będzie ona (ta spółka Inwestycje Polskie) dźwignią polskiego rozwoju, przez co namnoży się też miejsc pracy dla niespokrewnionych z rządem, to już zupełnie inna sprawa.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?