Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Do biegu, niegotowi, start!

Rafał A. Ziemkiewicz

Łatwiej rozbić atom niż przesąd – mówił Albert Einstein. A co dopiero, gdy przesąd upowszechniany jest i wspierany przez media

Podczas kolejnego z modnych dziś masowych maratonów, w Poznaniu, 35-letni mężczyzna zmarł na atak serca. Z oczywistych względów trudno komentować takie nieszczęście, toteż informacja przemknęła przez serwisy praktycznie bez żadnych odgłosów. Ja też bym zapewne zostawił sprawę w spokoju, gdyby nie fakt, że kiedyś, wiele lat temu, rozmawiałem o propagowaniu mody na bieganie z pewnym kardiologiem, w środowisku zawodowym znanym i cenionym. Nie wymieniam nazwiska, bo mnie do upubliczniania jego poglądu na tę sprawę nie upoważnił, ale od tego czasu zadawałem to pytanie wielu specjalistom i wszyscy – mniej lub bardziej półgębkiem – mówili to samo.

Wspomniany profesor bardzo żywiołowo zareagował na moje pytanie, czy bieganie jest rzeczywiście tak bardzo zdrowe, jak się to przedstawia. – Broń Boże! – powiedział. – Większość tych biegających przyspiesza swą śmierć, zamiast ją oddalać!

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?