Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Robert Mazurek , Igor Zalewski

Z życia koalicji

Oj, ciężko w Polsce świętować niepodległość. W jednym marszu Kobylański, w drugim Giertych. Nic dziwnego, że 11 listopada tak wielu ludzi biega. Ucieczka to dość rozsądne wyjście.

Z uwagą przyglądamy się ewolucji Romana Giertycha, który coraz bardziej upodabnia się do Bronisława Geremka. Ostatnio Największy Polski Polityk odciął się od drogiej jego sercu Młodzieży Wszechpolskiej, która obecnie – zdaniem Giertycha – głosi teorie zupełnie oderwane od rzeczywistości. Od rzeczywistości oderwana jest również ta notka, bo przecież ewolucja nie istnieje.

Giertych nie chce mieć nic wspólnego z Młodzieżą Wszechpolską, która dostała się w złe towarzystwo ONR i innych radykałów, a przede wszystkim gada jakieś brednie o Smoleńsku. Ech, zeszła na psy ta Młodzież. Kiedyś, za Giertycha, to była Młodzież: gołe klaty pokazywali, kopulowali na niby, „heil Hitler" robili. A teraz dno.

Z pewnym opóźnieniem, ale odnotowujemy nieobecność prezydenta Komorowskiego na drugim pogrzebie prezydenta Kaczorowskiego. Jednocześnie dajemy odpór plotkom, że nieobecność wujka Bronka była reakcją na nieobecność Kaczorowskiego podczas pierwszego pogrzebu. Nie, pan prezydent nie jest aż tak małostkowy. Po prostu uznał, że teraz wyjedzie za miasto, a przyjdzie na trzeci.

Ewa Kopacz pogratulowała Barackowi Obamie zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Trzeba docenić wielką klasę pani marszałek.

Bo gdy ona została marszałkiem Sejmu, ten czarny cham z Białego Domu nawet nie zadzwonił.

Rany boskie, co się dzieje! Warszawski radny Platformy Obywatelskiej Rafał Dorosiński wystąpił z partii i – uwaga, uwaga – przeszedł do PiS. Takie transfery nie zdarzały się od 2005 r., bo potem politycy przechodzili w odwrotną stronę. Ciekawy jest powód tej niesamowitej wolty. Otóż Dorosińskiemu nie podoba się, że PO nie prowadzi „polityki jagiellońskiej". Panie Rafale, nie chcemy być złośliwi, ale do tego potrzeba jakiegoś Jagiellona. A kto ma nim być w PO? Niesioł?

Teoretycznie „politykę jagiellońską" mógłby prowadzić Radzio Sikorski, ale niestety nie ma czasu, bo ciągle tweetuje. Kiedyś składał kondolencje na Twitterze, a teraz doprowadził do zamieszania na giełdzie, zdradzając zawczasu, że spadną ceny gazu. Naszym zdaniem romans Radzia z Twitterem jest wielce symboliczny. Sikorski to wszak polityk formatu twitterowego. Niewielki.

Warszawski ratusz nie może już utajniać umów, które zawierają H.G.W. i jej ludzie. Wydawałoby się, że to oczywista oczywistość, ale sprawą musiał się zająć aż Sąd Najwyższy. Dla Bufetowej musi to być przykra informacja. W jej bufecie nie będzie się już kręcić lodów.

Uwaga, po Warszawie grasuje Zbigniew Chlebowski, niegdysiejszy szef klubu Platformy Obywatelskiej! Na niepaństwowym wikcie dawny lider PO schudł, wręcz zmizerniał. Zmienił także image: w skórzanej kurtce wygląda teraz jak – wypisz wymaluj – cinkciarz. Ten wizerunek zresztą doskonale pasuje do byłych, obecnych i przyszłych polityków PO.

Z życia opozycji

Odciął się. Premier techniczny odciął się od premiera wszech czasów, i to w dodatku w sprawie Smoleńska. Premier techniczny Gliński poszedł rano do radia i tam nagadał, że on się kompletnie nie zgadza z tezą o zamachu w Smoleńsku. Świat zamarł. Normalnie Prezes zdradzony o świcie!

Gdy techniczny premier Gliński zorientował się, co narobił, postanowił to jakoś odkręcić. Wydał więc oświadczenie, że on, owszem, powiedział, ale niedokładnie to, a na myśli miał już zupełnie co innego i że Prezesa wielbi, i szanuje, no i przede wszystkim, że go dziennikarze z nim nie poróżnią. Mało tego, Gliński oświadczenie to wydał na Facebooku, czym dobitnie podkreślił, że rację miał Jarosław, stawiając na tak nowoczesnego młodzieńca. Normalnie premier wersja 2.0.

Państwo nie uwierzą (my też sami sobie nie do końca wierzymy), Grzesiek Napieralski podobno nie zrezygnował z pomysłu doktoryzowania się. Trwają uporczywe poszukiwania frajerów, którzy napiszą za niego dysertację, i dyscypliny naukowej, bo „Gwiezdne wojny" nie mogą być. A Grzesiek się upiera, że to może i fiction, ale jednak też science.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Wojciech Romański

W smoczym kręgu