Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Będzie film o katastrofie w Smoleńsku

Piotr Gociek

Smoleńsk" to roboczy tytuł nowego filmu w reżyserii Antoniego Krauzego („Czarny czwartek"). Autorami scenariusza są Antoni Krauze i Marcin Wolski, a muzykę napisze Michał Lorenc. Producentem jest współpracujący z „Uważam Rze" Maciej Pawlicki.

O rozpoczęciu oficjalnych prac nad realizacją filmu jego twórcy poinformowali na konferencji prasowej 6 listopada.

„Smoleńsk" ma już poważnego kinowego dystrybutora, ale wciąż trwają prace nad castingiem i zebraniem pieniędzy na realizację filmu. Kilka miesięcy temu Antoni Krauze mówił w Radiu Wnet, że jego wielkim marzeniem jest obsadzenie Mariana Opani w roli prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Główną bohaterką filmu będzie młoda dziennikarka, która prowadzi na własną rękę dochodzenie w sprawie katastrofy. Jak mówi Antoni Krauze, chciałby tą postacią złożyć hołd wszystkim niezależnym dziennikarkom, które po kwietniu 2010 r. robiły to, na co nie stać było „gwiazd" mainstreamowych mediów: dążyły do prawdy, zamiast powtarzać tezy rządowej propagandy.

Gromadzeniem środków na produkcję filmu zajmuje się fundacja Smoleńsk 2010. Przewodniczącym rady fundacji został Bronisław Wildstein, publicysta „Uważam Rze", a prezesem jej zarządu – Tomasz Miernowski. Więcej informacji o projekcie, a także o tym, jak można wesprzeć producentów filmu, znaleźć można na stronie internetowej www.fundacjasmolensk2010.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?