Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Ilustracja Kamila Kaminska

Prawo Twaina

Aleksander Piński

Co czeka nas w roku 2013?

Prawda jest dziwniejsza od fikcji, dlatego że fikcja musi się trzymać tego, co wydaje się być możliwe, prawda już nie" – mawiał Mark Twain. Spróbujmy więc zgadnąć, co nas czeka w 2013 r., nie ograniczając się tylko do tego, co realne.

Styczeń

Po sukcesie filmu „Pokłosie" reżyser Władysław Pasikowski zapowie nakręcenie jego drugiej części: „Pokłosie 2. Tęczowa krew". Tym razem film będzie opowiadać o tym, jak grupa pijanych Polaków napada na dyskotekę gejowską w Berlinie, podpala budynek i blokuje drzwi, by nikt się nie mógł wydostać. A wszystko po to, by ukraść berlińskim gejom samochody. Pasikowski oświadczy, że wymyślił już nawet scenę końcową filmu: Polacy dopadają jedynego geja, któremu udało się uciec z budynku, i wbijają go na pal.

Po otrzymaniu w tym roku Pokojowej Nagrody Nobla Unia Europejska odniesie kolejny sukces na arenie międzynarodowej. Tym razem zostanie nominowana do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w gospodarce światowej.

Luty

Premier Donald Tusk znajdzie sposób obniżenia wydatków na administrację, wykorzystując tzw. partnerstwo publiczno-prywatne. Otóż zaproponuje, by funkcjonariusze ABW, którzy i tak całymi dniami siedzą w naszych billingach i monitorują połączenia, odbierali telefony z infolinii, a operatorzy komórkowi będą płacić połowę ich pensji.

Nowy minister sprawiedliwości Norwegii oświadczy, że kończy z polityką cackania się z mordercami. Na jego osobiste polecenie Andersowi Breivikowi zabierze się jego ulubione lody z deseru. Zatrudni się także dwóch psychologów, którzy pomogą mu zaakceptować to, że pucharek będzie pusty.

Marzec

Rząd ogłosi kolejny sukces polskiej dyplomacji. Kanclerz Angela Merkel zdecyduje, że Niemcy wezmą współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione w tzw. polskich obozach koncentracyjnych. Doda, że uczyniła to tylko z szacunku dla ofiar, „by zakończyć żenującą przepychankę z Polakami o to, kto jest bardziej winny Holokaustowi". „To piękny gest tej przyjaciółki Polski" – skomentuje wzruszony minister spraw zagranicznych Radek Sikorski.

Kwiecień

Bardzo niewiele osób zgłosi się, by obejrzeć mecz reprezentacji Polski piłki nożnej w systemie pay-per-view. Powodem będzie nieporozumienie. Widzowie będą myśleli, że to im zapłacą za oglądanie polskiej reprezentacji i uznają, że 20 zł za półtorej godziny gry naszych piłkarzy to stanowczo zbyt niska stawka.

Minister zdrowia wytłumaczy, że rosnące kolejki do lekarzy to efekt wprowadzania rozwiązań wolnorynkowych, które poprawiają jakość usług. – W ten sposób stymulujemy konkurencję między pacjentami. Niech do lekarza dostaną się tylko najlepsi – wytłumaczy dziennikarzom.

Maj

Kontrola państwowych służb w jednej sieci supermarketów ujawni w sprzedawanych tam parówkach mięso. Głos w sprawie „afery mięsnej" zabierze premier Donald Tusk. Oświadczy, że znowu zawiedli ludzie, bo media już wcześniej sygnalizowały sprawę. W opiniotwórczym portalu internetowym, znanym z recenzji produktów masarskich, już miesiąc wcześniej pojawi się recenzja tychże parówek z oceną PTDJTZO (Prawie Tak Dobre Jak Te Z Orlenu).

Ciężko doświadczony w tzw. aferze Amber Gold syn Donalda Tuska – Michał – wzorując się na swojej siostrze, założy blog. Będzie w nim opowiadał, jak utrudnia życie swojemu ojcu. Nazwa bloga to Makelifeharder.com.

Czerwiec

Donald Tusk oświadczy, że Polacy nie dorośli do emerytury. Przypomni, że w sondażu 90 proc. ankietowanych opowiedziało się przeciw wydłużeniu wieku emerytalnego. A zatem, zdaniem premiera, Polacy nie zrozumieli, że dłuższa praca jest dla nich dobra, co świadczy o braku ich dojrzałości. Dlatego od 2014 r. na emeryturę będzie mógł przejść każdy, kto skończy 75 lat i dostanie na to pisemną zgodę obojga rodziców.

Lipiec

Współautorem kolejnej części bestsellerowego cyklu książek Jolanty Kwaśniewskiej pod tytułem „Lekcja stylu" zostanie Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent zdradzi w niej niuanse dyplomatycznego savoir-vivre'u. Dowiemy się m.in., czy wchodząc do bagażnika, należy najpierw przepuszczać kobiety, a także czy owijać się flagą od prawej do lewej, czy od lewej do prawej.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO