Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Monika Olejnik rozpoczęła na Facebooku publikację pamiętników Jarosława Kaczyńskiego. „13 grudnia. Smutna rocznica. Znów mnie nie internowali".

Czemu Polacy emigrują? To jedna wielka zagadka. Tym bardziej że – jak donosi „Gazeta Wyborcza" – „przeszukując śmietniki, można się nieźle najeść". Że też się komuś chce uciekać z kraju, w którym dobrobyt jest na wyciągnięcie ręki?!

Punkt – za podniesienie sprawy tupolewa (przyp. red.) – minister Sikorski już ma, dlatego że wywołał złość i niemal histerię po stronie rosyjskiej" – wyznał doradca prezydenta Komorowskiego do spraw międzynarodowych Roman Kuźniar. Jak donoszą nasi szpiedzy na Kremlu, Siergiej Ławrow histerycznie ziewał przez cały dzień, a później usnął zły na cały świat.

Patrzyłem w telewizor i nie wiedziałem, czy mam się śmiać, czy płakać. Wyróżnić Unię Europejską Pokojową Nagrodą Nobla to tak, jakby uhonorować Armię Zbawienia za to, że nie czerpie korzyści z handlu alkoholem, narkotykami, kobietami i bronią, albo Międzynarodowy Czerwony Krzyż za to, że nie utrzymuje obozów koncentracyjnych" – zauważył Henryk M. Broder, jeden z czołowych niemieckich publicystów. Kto by się jednak nim przejmował, wiedząc, że to z pochodzenia Polak, a do tego Żyd?

Marek Kondrat na temat katastrofy smoleńskiej: „Jeśli automatyczny pilot mówi »podnieś samolot, bo się zderzysz z ziemią«, to wszystko jest jasne. Mówi to automatyczny pilot, a nie podstawiony gość prawosławnego wyznania, który chce strącić ten samolot gazem, kijem, brzozą czy sztucznym helem". Jeśli GPS mówi ci „jedź prosto", kiedy droga się skończyła i widzisz przed sobą bagno, nie bądź cieniasem, chlapnij trochę wina i zaufaj nowoczesnej technice. Jak szaleć, to szaleć.

Przychodzę do domu i przeraziłem się: lodówka pusta" – z goryczą przyznał Lech Wałęsa. Wszystkich, których zaniepokoiła bieda, w jakiej żyje były prezydent, spieszę uspokoić. Konta noblisty są pełne, odzwyczaił się jedynie od chodzenia do sklepu. Sprawunki robiła dotychczas żona, ale ta się zbuntowała. Przy obecnym stanie zdrowia Wałęsa ryzykuje zawał, kiedy odwiedzi sklep, pozna ceny, a nie daj Boże – otrze się o zwykłych ludzi. Pani Danuto, nie ma pani serca?

Przebojem okresu świątecznego była w Internecie „chciwa baba z Radomia". Kobieta zgarnęła ze stołu wigilijnego kilka butelek napojów gazowanych, wywołując u setek tysięcy współobywateli ogromną radość pomieszaną z zażenowaniem. Pomijając sens wystawiania na trzaskającym mrozie napojów chłodzących, warto postawić proste w sumie pytanie. Politycy rzucający się na posady Skarbu Państwa są mniej żenujący? Dziennikarze chodzący na konferencje tylko po to, żeby zapakować do toreb darmową wyżerkę, czymś się od niej różnią? Przeciętny Kowalski krojący z Internetu muzykę i filmy jest od niej lepszy? Z kogo się śmiejecie?

Kończy się wspaniały rok. Tak przynajmniej uważa Julia Pitera, która informacje Eurostatu, mówiące, że Polska jest jednym z najbiedniejszych krajów UE, uważa za antyrządową propagandę. Za takową uznać należy też pewnie dane dotyczące bezrobocia, długu publicznego, obszarów biedy i liczby upadających w Polsce przedsiębiorstw. Nic, tylko cieszyć się, że w 2013 r. władza wchodzi z uśmiechem na twarzy. Całkiem jak jeden z bohaterów „Miłości i śmierci" Woody'ego Allena, przekraczający próg Zjazdu Głupków Wioskowych.

Wesołego Nowego Roku!

rafal.hubert@uwazamrze.pl

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe