Najnowsza interwencja Uważam Rze

W co gra nasz rząd?

Chciałbym się odnieść na łamach Waszego pisma do uchwalanej niedawno ustawy o nasiennictwie i do kwestii upraw GMO w Polsce.

Dla mnie kluczowy i wiążący obie te sprawy jest fakt, iż... już ponad 80 proc. polskich central nasiennych zostało sprzedanych największemu na świecie producentowi GMO – firmie Monsanto! (Notabene jest to bulwersujące, że tak strategiczny sektor naszego państwa został sprzedany j e d n e m u koncernowi). Związek ten widać gołym okiem, a mianowicie prace koalicji rządzącej nad ustawą zmierzały w ściśle określonym kierunku:

1) wykreślono z projektu ustawy zapis o zakazie obrotu materiałem siewnym GMO,

2) odrzucono wszystkie poprawki opozycji dotyczące m.in. zakazu upraw GMO, obowiązku umieszczania odpowiedniej informacji na etykiecie, jeśli nasiona są GMO, a nawet obowiązku hodowcy informowania o tym, że wpisywana do rejestru odmiana jest odmianą GMO! W czyim interesie zatem działa PO-PSL? Odpowiedź wydaje się oczywista. Jednocześnie rząd uspokaja nas, że zablokuje uprawę każdej odmiany GMO w Polsce, w oparciu o wyniki badań wskazujące na jej szkodliwość. Jakich badań? Przeprowadzonych przez polskie instytuty badawcze?

Rząd deklaruje, że chce Polskę wolną od GMO. Ale jego działania i przejęcie polskich central nasiennych przez Monsanto skutecznie rozwiewają te złudzenia.

Konrad z Poznania

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej