Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

W pracownika rzucaj, czym chcesz

Doktor G. nie mobbingował swoich podwładnych – uznał warszawski sąd. Miał po prostu „wysokie wymagania", które są teraz „normą w szpitalach".

A rzucając w personel przedmiotami, tylko wymagania podkreślał. Niezawisły sędzia uznał także, że sprzeciwiając się metodom kardiochirurga, podlegli mu lekarze wykazali się „brakiem subordynacji", który mógł zdestabilizować pracę całej kliniki. Każdy szef ma rozwiązane ręce. Pracownik nie spełnia „wysokich wymogów" – teraz można go zdyscyplinować, rzucając w niego doniczką lub telefonem. Gdy dojdzie do siebie, od razu się będzie bardziej starał. Tylko czy to wystarczy? Może następnym razem któryś sędzia zezwoli, by po fabrykach przechadzali się nadzorcy z batem. Wydajność pracy wzrośnie. Kto wie, może nawet dojdziemy do poziomu Chin? Co za absurd!

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?