Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Ta miłość kosztowała życie

Janina Blikowska, Marek Kozubal

Za uczucie do gangstera trzeba sporo płacić. Czasem cena jest najwyższa

W środę 16 stycznia rodzina i znajomi na cmentarzu w Lesku pożegnali tragicznie zmarłą 16-letnią Kamilę M. Za białą trumną z ciałem nastolatki szła rodzina, byli koledzy ze szkoły i mieszkańcy Leska. Wiele osób niosło białe róże. Niemal wszyscy się zastanawiali, dlaczego tak młoda dziewczyna nie żyje.

– Te ostatnie dni są bardzo trudne i smutne. Zmuszają nas do refleksyjnej zadumy nad sensem i przemijaniem naszego kruchego życia – mówił podczas mszy żałobnej ks. Paweł Bar. Zwrócił się też do najbliższych dziewczyny: – Droga rodzino zmarłej Kamili, nasze słowa nie przyniosą wam dziś ulgi, nie pomogą w uzyskaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego? Nasza obecność, współczucie, nasza pamięć i modlitwa pomogą złagodzić wasz ból, a dla Kamili wypraszać boże miłosierdzie.

Trzymali się za ręce

Kamila M. zginęła w nocy z 10 na 11 stycznia od strzału w głowę razem ze swoim 32-letnim partnerem Andrzejem B., ps. Żółw. Wcześniej kilkanaście godzin spędziła z nim w mieszkaniu w Sanoku, gdzie zabarykadowali się przed policją. Mundurowi przyszli zatrzymać mężczyznę, bo podejrzewali, że ma on związek z wcześniejszym zabójstwem Krystiana L., ps. Lala. Jego ciało dzień wcześniej znaleziono w pobliskim Międzybrodziu.

Andrzej B. ostrzelał policjantów z okna. Ci podejrzewali, że ma pistolet i sztucer myśliwski. Na miejsce ściągnięto z Warszawy antyterrorystów i negocjatora, jednak nie nawiązał on kontaktu z parą. Gdy po kilkunastu godzinach policjanci zdecydowali o szturmie na mieszkanie, w środku znaleźli tylko dwa ciała. Kamila M. i Andrzej B. leżeli na łóżku, byli odświętnie ubrani. Trzymali się za ręce. Zginęli krótko przed wejściem policji. Mężczyzna zastrzelił partnerkę, a potem siebie. Kula wystrzelona w jego głowę utkwiła w czaszce nastolatki.

Jak to się stało, że zaledwie 16-letnia dziewczyna była życiową partnerką dwa razy starszego mężczyzny? Para od wielu miesięcy mieszkała razem w Sanoku. Powiązany z lokalnym światem przestępczym Andrzej B. zwrócił uwagę na nastolatkę na jednym z meczów lokalnej drużyny. Był zapalonym kibicem. Jak mówią mieszkańcy Leska, Kamila M. miała wtedy zaledwie 14 lat, a B. był jeszcze żonaty. Po raz drugi. Z obu małżeństw miał dzieci. Nastolatka zakochała się w nim po uszy, mimo że uchodził za gangstera. Policjanci podejrzewali go o handel narkotykami. Być może właśnie to było tłem zabójstwa w Międzybrodziu. Chociaż mundurowi nie wykluczają też i takiej wersji, że przyczyną była ostra kłótnia pomiędzy „Lalą" i „Żółwiem" o dziewczynę.

Rodzicom Kamili nie przeszkadzał związek córki z dwukrotnie starszym mężczyzną z kryminalną przeszłością. – Pozwoliliśmy Kamili zamieszkać z nim, bo nie chcieliśmy stracić z nią kontaktu – tłumaczył w jednej z telewizji ojciec nastolatki. Sam ma żonę 12 lat młodszą od siebie. – Mężczyzna dodał, że gdyby jego córka usłyszała stanowczy sprzeciw, pewnie uciekłaby z domu – mówił. Ojciec był przekonany, że Kamila nie mogła sama odebrać sobie życia. „Skur... zabił mi córkę" – napisał na portalu społecznościowym.

Jednak mieszkańcy Leska i Sanoka nie mogą się nadziwić, dlaczego rodzice pozwolili na taki związek. W internecie pełno jest komentarzy, że B. powinien odpowiadać za pedofilię, bo współżył z nieletnią, zanim ta skończyła 16 lat. Niektórzy piszą wprost, że dziewczynie imponowało życie u boku gangstera. „Andrzej B. pojawiał się w domu rodziców dziewczyny, mieszkał nawet u nich przez krótki okres. To dziecko zostało przez rodziców zostawione same sobie. Matce nie przeszkadzał fakt, że kochanek córki podrzuca ją do domu z zakupami, czego byłam świadkiem" – napisała internautka przedstawiająca się jako matka koleżanki Kamili. Sąsiedzi, którzy znali sytuację zmarłej nastolatki, nie interweniowali, nie szukali dla niej pomocy. Sąd rodzinny w Lesku nie miał bladego pojęcia o sytuacji życiowej Kamili M.

Poprzednia
1 2 3

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej