Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Ukraiński skok na bank

Michał Kozak, Joanna Demcio

„Propozycja nie do odrzucenia” zaszokowała szefów działającego na Ukrainie Kredobanku i jego polskiego właściciela – państwowego PKO BP

Eucon przedstawia projekt jako poważną międzynarodową akcję trzech partnerów, pisząc o „trójstronnej umowie pomiędzy Parlamentem Europejskim, Międzynarodowym Centrum Prawnym Eucon i Uniwersytetem". W rzeczywistości był to prywatny projekt, koordynowany przez studenta IV roku roku prawa z Kijowa Andrieja Romanczuka. Wybrana przez Siwca z grupy trzech kandydatek studentka Jekatierina Moskalenko przez trzy miesiące od października do grudnia 2010 r. pracowała w brukselskim biurze Siwca, dostając od niego stypendium w wysokości 800 euro miesięcznie. Z punktu widzenia relacji Unii Europejskiej i Ukrainy akcja nie miała żadnego znaczenia, ale za to otworzyła Euconowi drzwi do europejskich gabinetów i pozwoliła promować się na Ukrainie „związkami z Brukselą".

– Kancelaria Eucon nie miała z tym nic wspólnego – przekonuje Siwiec w rozmowie z „Uważam Rze", by zaraz potem potwierdzić jej związki z projektem. – Szef kancelarii był inspiratorem projektu. Uczestniczył w jego inauguracji – przyznaje. – Oprócz Jekatieriny Moskalenko zatrudniłem w ciągu dwóch lat jeszcze dwójkę innych studentów z tego projektu – dodaje.

Potwierdza też swoją znajomość z szefem Euconu. – Nie wypieram się tej znajomości. Znałem Jarosława Romanczuka już wcześniej, to mogło być związane ze współpracą z Aleksandrem Morozem [wieloletnim szefem ukraińskiej Partii Socjalistycznej – red.] – mówi eurodeputowany Marek Siwiec.

1 2 3 4
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO