Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Gadżety

Krzysztof Jóźwiak

Kingston DataTraveler HyperX Predator 3.0 – zapowiedź

Pendrive niekoniecznie musi służyć wyłącznie do przenoszenia  niewielkiej ilości danych. Udowodniła to firma Kingston, która w Las Vegas pokazała nową pamięć flash USB o pojemności aż 1 TB. Pamięć jest bardzo szybka – transfer danych to 240 MB/s dla odczytu oraz 160 MB/s dla zapisu plików. Urządzenie ma metalową obudowę wykonaną ze stopu cynku, niezwykle odporną na wstrząsy.  Nośnik znajdzie się w sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku. Ceny na razie nie ujawniono, ale biorąc pod uwagę, że model o dwa razy mniejszej pojemności kosztuje 1750 dol., z pewnością będzie ona wysoka.

Sony Xperia Z – 2800 zł

Premiera nowego smartfona japońskiego producenta to prawdziwe wejście smoka. Dzięki niemu Sony zamierza włączyć się do rywalizacji największych graczy na rynku sprzętu mobilnego, czyli Samsunga i Apple. I trzeba przyznać, że ma duże szanse na sukces. Flagowy smartfon Sony, który zdobył aż sześć nagród na tegorocznych targach CES, wyposażony jest w 5-calowy wyświetlacz Full HD, czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Za wysoką jakość zdjęcia odpowiada 13- megapikselowy aparat z sensorem Exmor RS. Warto także wspomnieć, że Xperia Z jest wodoszczelna do głębokości jednego metra.

Canon PowerShot N – ok. 300 dol.

To jedna z ciekawszych nowości foto zaprezentowana na targach CES. PowerShot N to aparat pod wieloma względami nietypowy, nie tylko charakteryzuje się oryginalnym designem (odchylany ekran dotykowy, przyciski wokół obiektywu zastępujące spust migawki), ale umożliwia błyskawiczne dzielnie się zdjęciami za pośrednictwem sieci społecznościowych. Oryginalne rozwiązania mają pomóc N-ce w rywalizacji ze smartfonami, które stopniowo wypierają z rynku klasyczne kompakty. Aparat został wyposażony w 12,1-megapikselową matrycę i szerokokątny obiektyw o 8-krotnym zoomie. Ciekawą funkcją jest tryb Hybrid Auto, który dokumentuje akcję, nagrywając 4-sekundowy film tuż przed zrobieniem zdjęcia.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy