Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Gadżety

Krzysztof Jóźwiak

Seagate Wireless Plus – ok. 620 zł

Kable, które jeszcze do niedawna były najskuteczniejszym sposobem łączenia urządzeń multimedialnych, stają się przeżytkiem. Także jeśli chodzi o dyski twarde. Seagate Wireless Plus to przenośny dysk wyposażony w baterię i łączność Wi-Fi. Wireless Plus tworzy własną sieć Wi-Fi, zapewniając dostęp do treści, bez korzystania z kabli i pośredniczących hotspotów. Według zapewnień producenta bezprzewodowy transfer pozwoli przesyłać trzy filmy w jakości HD do trzech różnych urządzeń lub mniejsze pliki do ośmiu urządzeń jednocześnie. Wbudowana bateria powinna starczyć na 10 godz. pracy i dodatkowo może służyć jako ładowarka smartfona lub tabletu. Dysk ma pojemność 1 TB i współpracuje z urządzeniami z iOS, Androidem oraz Kindle Fire.

BlackBerry Z10 – zapowiedź

Tracąca ostatnio na popularności firma RIM, właściciel marki BlackBerry, próbuje ratować nadszarpniętą reputację, prezentując nowy smartfon.

W porównaniu z najnowszymi produktami konkurencji nowa „Jeżynka" nie powala parametrami technicznymi, ale ogólnie prezentuje się całkiem przyzwoicie. BlackBerry Z10 wyposażono w dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1.5 GHz, 2 GB pamięci RAM, ekran o przekątnej 4,2 cala i rozdzielczości 1280 x 768 punktów, 8-megapikselowy aparat fotograficzny oraz moduły łączności LTE, A-GPS, NFC. Najciekawszym ulepszeniem jest nowy system operacyjny z interfejsem opartym na gestach.

Genius NX-ECO – 89 zł

Sercem najnowszej bezprzewodowej myszy firmy Genius jest tzw. złoty kondensator, który z powodzeniem zastępuje zwykłe baterie. Zapewnia nieprzerwaną pracę przez 8 godzin, a do pełna ładuje się w 3 minuty. Kabel USB służący do ładowania urządzenia można schować wewnątrz obudowy, co znacznie ułatwia transport. Mysz jest niewielkich rozmiarów i waży zaledwie 66 g. Dzięki zaczepowi Stick-N-Go w łatwy sposób daje się ją przymocować do laptopa.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez