Najnowsza interwencja Uważam Rze

Komorowski bez koncepcji

Szanowna Redakcjo, czytając ostatnio artykuł w „Uważam Rze" dotyczący prezydenta Komorowskiego, utwierdziłem się w przekonaniu, że jeśli chodzi o kwestie pamięci narodowej, politykę prorodzinną, a także słynne wpadki – nie różni się on od swojego poprzednika.

Jest jednak czynnik, który pokazuje wyraźną różnicę między prezydentem Bronisławem Komorowskim a prezydentem Lechem Kaczyńskim. To polityka na arenie międzynarodowej. Koncepcja polskiej polityki zagranicznej Lecha Kaczyńskiego polegała na budowaniu silnej pozycji Polski w regionie, skupianiu wokół nas państw, które widziały w Polsce lidera Europy Środkowo-Wschodniej. Wydarzeniem, które pokazało słuszność tej koncepcji i znaczenie Polski na arenie międzynarodowej, była wojna w Gruzji i wiec w Tbilisi. Prezydent Bush zadzwonił wtedy do polskiego prezydenta, zrelacjonował swoje rozmowy z przywódcami Rosji i wyraził poparcie dla polskich działań. O silnej pozycji Polski i Lecha Kaczyńskiego świadczyły także wydarzenia znacznie mniej istotne, jak chociażby marsz polskiego prezydenta ramię w ramię z prezydentem Obamą w trakcie szczytu NATO – przywódcy pozostałych państw członkowskich szli przez most na Renie za liderami Polski i USA. O koncepcji polityki zagranicznej Bronisława Komorowskiego ciężko cokolwiek napisać. Jedno jest pewne: nie kontynuuje on wizji swojego poprzednika. Ze szkodą dla Polski.

Piotr Sobień

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?