Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Pawłowicz to stara lesba", a „Godson to pieprzony czarnuch". To cytaty z Facebooka, gdzie Młodzi Wykształceni z Dużych Ośrodków, zaniepokojeni homofobią i brakiem tolerancji, dyskutowali na temat odrzucenia przez Sejm projektów dotyczących związków partnerskich.

Minister Nowak – krążą pogłoski, że planowane jest wysadzenie go z rządowego balonu – wpadł na kolejny pomysł łatania finansów państwa. Kierowców, którzy jakimś cudem unikną fotoradarów, suszarek, tajniaków, wilczych dołów i ataku dronów, a będą chcieli gdzieś zaparkować, czekać ma kolejna pułapka. Opłaty za parkowanie mają wzrosnąć tak, by parkować się nie opłacało. I słusznie, niech ludzie jeżdżą w kółko, a stają jedynie na stacjach, żeby opłacić akcyzę. Ktoś pamięta rymowankę z czasów głębokiej komuny, która leciała jakoś tak: „I z pracy do pracy, a z pracy do pracy. No kur..., jak długo tak można? Rodacy!".

Bo jak długo można pompować Aleksandra Kwaśniewskiego na zbawcę postkomunistycznej lewicy, już wiemy. Bez końca. Choć przyznać trzeba, że na dostanie się do europarlamentu ma spore szanse. No chyba że znów w decydującym momencie zagubi się gdzieś na Filipinach, a wtedy nawet Tomasz Lis mu nie pomoże.

Muszę odnotować mój osobisty sukces. Jarek Kuźniar zaczął pracować nad gestykulacją. Po zeszłotygodniowym „URze", w którym opisałem jego problemy wizerunkowe, w poniedziałek pilnował się od bladego świtu, żeby nie zakryć ust rękoma. Poległ co prawda w okolicach 9 rano, ale już we wtorek przepisowo trzymał ręce na blacie przez cały poranek. Brawo, Jarku. Teraz tylko zrób coś z nogą, która ci lata, jakbyś chciał pobiec do ubikacji.

Toalety na Wiertniczej to zresztą osobny temat. Swego czasu znaleziono tam ukryte kamery. Do dziś nie wiadomo, kto i po co je zainstalował. Sprawą zajmowała się policja, ale wiadomo, jak oni działają. Co najwyżej „Starucha" zamknąć mogą bez żadnych dowodów. Temat kamer jednak właśnie powrócił wraz z plotką, że w internecie pojawiły się nagrane przez nie filmy. Nie tylko Kuźniarowi zaczęły drżeć nogi.

Zgadnijcie, o kim mowa. Człek pozbawiony poczucia humoru, dogmatyk i pieniacz. Pudło. To żaden z pisowców. Nie jest to też polityk. To Piotr Szumlewicz. Wschodząca gwiazda lewicowego dziennikarstwa. Polecam wszystkim gorąco zapoznanie się z jego twórczością. Twierdzi, że biedy można zakazać ustawowo, kierowcy jeżdżący 80 na godzinę to mordercy, wolność osobista to przeżytek, który należy złożyć na ołtarzu socjalizmu, a do tego wszystkiego potrafi wskazać potencjalnego faszystę w ogródku jordanowskim. O jego przenikliwości niech świadczy fakt, że Sławka Sierakowskiego uważa za zbyt prawicowego. Jeśli psioczycie dziś na Żakowskiego, Paradowską czy Michnika, to przyjrzycie mu się uważnie. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że kiedyś za nimi zatęsknicie.

Adam Michnik zupełnie już zresztą odleciał. W liście do Michaiła Chodorkowskiego pisze: „Pan, Michaile Borysowiczu, przeobraził się z wielkiego biznesmena w obrońcę wartości moralnych dzisiejszej Rosji i znakomitego analityka jej niedomagań. To tak jakby Rockefeller przeobraził się w Nelsona Mandelę". Słabo? No to jedziemy dalej. „Putin przypomina mi Jarosława Kaczyńskiego: podobna bezwzględność, cyniczna zdolność do okrucieństwa, upodobanie we władzy". Kaczyński wysadzający bloki na Ursynowie, w Nowej Hucie czy łódzkiej Retkini, by mieć pretekst do masakry śląskich autonomistów, to wizja godna władcy Mordoru. IV RP to przy tym pikuś.

rafal.hubert@uwazamrze.pl

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy