Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Pokolenie omnibusów

Stanislas Balcerac

Nasz znany skoczek narciarski przerobił się na kierowcę i wziął udział w równie przerobionym rajdzie, który poza organizatorem nie ma już nic wspólnego ze słynnym rajdem Paryż–Dakar.

Dawniej ludzie specjalizowali się raczej w jednej dziedzinie wiedzy lub kompetencji. Teraz żyjemy w społeczeństwie omnibusów, czyli ludzi wszystkowiedzących, którzy myślą, że mogą zrobić wszystko, na co tylko przyjdzie im ochota.

Prezes giełdy wziął się do produkcji filmów. Dziennikarz został ekspertem lotniczym.  Urzędnik MSZ został ważnym unijnym bankierem, mimo że nie ma pojęcia o bankowości i finansach. Pracownik Ryszarda Krauzego został ambasadorem. Były podwładny Zygmunta Solorza-Żaka – szefem ABW. Nauczyciel był doradcą banku Goldman Sachs. LOT był do niedawna kierowany przez eksperta od browarów i słodyczy. Finansista z gwardii Balcerowicza ma restrukturyzować spółkę PKP, która jest z kolei nadzorowana przez politologa.

Najsłynniejszym polskim omnibusem do tej pory był Mikołaj Kopernik – astronom, matematyk, filozof, lekarz, prawnik i poeta. Ale szybko rosną nam nowi Kopernicy. Jeden z obiecujących kandydatów już zaczął dowodzić, że Polska jest wyspą.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy