Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Kosmiczna katastrofa

Prawie 1000 osób rannych – to oficjalne dane po deszczu meteorytów, który spadł na położony na Uralu Czelabińsk.

Rosyjskie miasto poniosło też trudne do oszacowania straty materialne. 10-tonowy obiekt kosmiczny wszedł w ziemską atmosferę z prędkością ponad 54 tys. km/h i rozpadł się na setki mniejszych kawałków. Siła wybuchu była – w opinii ekspertów – podobna do eksplozji małej bomby atomowej.

Fala uderzeniowa była tak silna, że z niektórych domów pozrywała dachy. Uszkodzonych jest ponad 3 tys. budynków, w tym zakłady przemysłowe.

Nad likwidacją zniszczeń pracuje 20 tys. ratowników. Wicepremier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Rogozin zwrócił się do Stanów Zjednoczonych z apelem o współpracę przy konstrukcji systemu, który miałby – jak to określił – bronić obu krajów przed atakami z kosmosu.

—kg

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu