Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Arcymistrz

W Polsce po raz pierwszy zagrał w lipcu 1992 r. w warszawskiej Stodole. Buddy Guy, chicagowska legenda, najwybitniejszy żyjący gitarzysta elektronicznego bluesa.

Buddy Guy
Live at Legends
Sony Music

Inspirował takich gigantów jak Jimi Hendrix, John Mayall, Steve Ray Vaughan i Eric Clapton, a Jack Bruce określił go mianem bluesowego monstrum. Zamieszczone na płycie nagrania pochodzą z roku 2010 z dwóch koncertów w Chicago, a wzbogacono je trzema ze studia w Nashville, w tym bluesem o jakże miło brzmiącym tytule „Polka Dot Love". Oprócz kompozycji mistrza znajdziemy i klasykę: „Voodoo Chile" Hendrixa, „Sunshine of Your Love" grupy Cream i „Boom Boom" swego guru B.B. Kinga. Buddy Guy, pomimo swych 77 już lat, nadal niepowtarzalny, nieprzewidywalny, niezwykły.

—gb

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE