Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Klawiatura Ozone Blade

Gadżety

Krzysztof Jóźwiak

Klawiatura Ozone Blade – zapowiedź

To klawiatura dedykowana przede wszystkim graczom. Świadczą o tym futurystyczny wygląd, podświetlenie czerwonymi i niebieskimi diodami LED, a przede wszystkim funkcja Anti-Ghosting, która umożliwia graczom stosowanie kombinacji aż do 26 jednocześnie wciśniętych klawiszy. Urządzenie zostało wyposażone w 128 KB wbudowanej pamięci, co daje użytkownikowi możliwość zaprogramowania nawet do 50 makr. Klawiatura wykonana jest w technologii membranowej. Jest kompatybilna ze wszystkimi systemami operacyjnymi od Windows 98 w górę. W sprzedaży dostępna będzie na wiosnę.

Panasonic SC-NP10 – zapowiedź

Tablety i smartfony coraz częściej służą nie tylko do rozmów telefonicznych, lecz także jako centrum zarządzania domowymi multimediami. Właśnie taką ideą kierował się japoński producent, projektując głośniki SC-NP10. Sygnał z urządzeń mobilnych przesyłany jest do nich bezprzewodowo za pośrednictwem interfejsu Bluetooth. Rozwiązanie niezwykle proste, a przy tym bardzo użyteczne – w Bluetooth wyposażone są w zasadzie wszystkie dostępne na rynku urządzenia mobilne, co czyni głośniki Panasonica niezwykle uniwersalnym gadżetem. Głośnik stanowi jednocześnie podstawkę dla tabletu, który możemy ustawić w dowolnej pozycji.

Za basy odpowiada wbudowany głośnik niskotonowy 3 1/8 cala. Urządzenie trafi do sklepów w kwietniu. Cena nie jest jeszcze znana.

Accel Telecom Voyager – zapowiedź

Smartfony są najczęściej wykorzystywane w samochodach jedynie jako podręczna nawigacja. Izraelska firma Accel Telecom postanowiła zmienić tę sytuację i stworzyła smartfona dedykowanego specjalnie dla samochodu. Voyager jest wyposażony w klawiaturę dotykową, ale także w zwykłą klawiaturę z dużymi klawiszami, co znacznie ułatwia obsługę urządzenia podczas jazdy. Po odpaleniu silnika naszego pojazdu smartfon komunikuje się z komputerem pokładowym, sprawdzając, czy wszystkie systemy są sprawne. Umożliwia także sterowanie systemem car-audio. Zasilany jest z akumulatora.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?