Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Palikot nie płaci alimentów?

Życie polityka celebryty kosztuje, i to często krocie. Przekonuje się o tym boleśnie sam Janusz Palikot.

Na jego wystawnym życiu i politycznych projektach cierpią najbliżsi. Jak ustaliliśmy, znany i kontrowersyjny polityk ma kłopoty z regularnym płaceniem alimentów na dzieci z pierwszego małżeństwa.

Maria Nowińska – była żona Palikota – nie chce oficjalnie wypowiadać się na ten temat, ale ze smutkiem w głosie przyznaje, że regularność alimentów pozostawia wiele do życzenia. – To bardzo bolesna sprawa, szczególnie dla moich synów i dlatego oficjalnie nie chcę jej komentować – mówi w rozmowie z „Uważam Rze" Nowińska. Sam Janusz Palikot zapytany przez nas o to, czy zalega z alimentami, bez wahania w głosie zaprzecza. – Nie mam żadnych zaległości w płaceniu alimentów – zapewnia polityk. Nie wyjaśnia jednak, czy wcześniej je miał i zwyczajnie zdążył już je uregulować.

Janusz Palikot z Marią Nowińską ma dwójkę dzieci. Z byłą żoną od lat toczy spór o podział majątku. Według niej miał go poukrywać na zagranicznych kontach w rajach podatkowych.

Znany milioner, który najpierw współtworzył Platformę Obywatelską, potem założył Ruch Palikota, a teraz stara się realizować wspólny projekt polityczny z udziałem byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, większość działań finansuje ze swojej własnej kieszeni.

Na synów oficjalnie płaci wysokie alimenty, w sumie 10 tysięcy złotych. Okazuje się, że nawet dla takiego tuza finansowego to chwilami wyzwanie ponad siły. Według relacji Marii Nowińskiej pierwsze kłopoty z regu-larnymi alimentami pojawiły się podczas ostatniej kampanii wyborczej. Janusz Palikot miał tłumaczyć jednemu z synów, że billboardy kosztują i dlatego nie może na czas zapłacić. – Ja po Januszu nie spodziewam się niczego dobrego – mówiła wówczas dziennikarzom Nowińska.

Warto przypomnieć, że swojej byłej żonie i jej rodzinie Janusz Palikot zawdzięcza swój wielki majątek. – Mój ojciec kupował mu pierwszy garnitur i dał nam pieniądze na rozkręcenie interesów – wspomina Maria Nowińska. Ile Januszowi Palikotowi pozostało z fortuny, którą zbił wraz żoną, głównie na produkcji alkoholu, wie tylko on sam.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe