Najnowsza interwencja Uważam Rze

Lit otwarty Janusza Korwin-Mikkego

Janusz Korwin-Mikke

Do JE Donalda Tuska Prezesa Rady Ministrów III Rzeczypospolitej

Panie Donaldzie!

30 lat temu razem walczyliśmy o Wolność. Różniliśmy się w sprawach taktycznych – ale mieliśmy wspólny cel.

Niestety, po objęciu przez Waszą formację – KLD w latach 90. i PO obecnie – władzy, nie tylko odeszliście od tych założeń, ale nawet w wielu sprawach doprowadziliście do umocnienia się rządów biurokracji i eurokracji. Tym niemniej popieraliśmy Was tam, gdzie mieliście rację: gdy nie wzięliście udziału w aferze „pandemia świńskiej grypy" i gdy III Rzeczpospolita jako jedyne państwo zawetowała w Brukseli dalsze rozszerzanie tej absurdalnej „walki z globalnym ociepleniem". Pamiętam też, że Connie Hedegaard, komisarka UE ds. klimatu, zapowiedziała, że „Polskie weto nie powstrzyma Europy przed ograniczaniem emisji dwutlenku węgla" – bo Unia znajdzie sposób na jego ominięcie. Jak dziś widzimy – znalazła. Zamiast z własnego budżetu wyrzucać pieniądze na tę fantasmagorię, Unia zmusiła państwa członkowskie do wyrzucania w błoto pieniędzy rzekomo przydzielonych na ich potrzeby. Według pobieżnych obliczeń: Polska będzie musiała na ten cel wyrzucić 120 mld złotych.

Panie Premierze! Unia Europejska miała być państwem, gdzie przestrzega się Prawa. Gwarantowano nam, że możemy bezpiecznie zrezygnować z suwerenności, bo traktat lizboński zapewnia poszczególnym krajom sporą autonomię, włącznie z prawem weta w kluczowych sprawach. Jak widać: robią sobie z nas kpiny. Napluto Panu – przedstawicielowi III Rzeczypospolitej – w twarz. A Pan nie tylko nie zareagował. Pan w tej sytuacji nadal czyni przygotowania do popełnienia ostatecznego chyba już głupstwa, jakim byłoby wejście do strefy euro!

Pięć lat temu można jeszcze było to poważnie rozważać. Dziś, gdy znane są wyniki gospodarcze krajów eurolandu, gdy coraz więcej krajów, z Niemcami włącznie, rozważa wyjście ze strefy euro, gdy nadciąga ogólny kryzys, gdy przykład z obejściem weta III RP pokazuje, jak się nas traktuje – chęć przystąpienia do strefy euro można traktować tylko jako szaleństwo albo zdradę stanu.

Wzywam Pana, Panie Premierze, do zaprzestania jakichkolwiek prób pogłębienia integracji i – idąc po linii Zjednoczonego Królestwa – przeprowadzenia w Polsce referendum na temat wystąpienia z Unii Europejskiej.

Janusz Korwin-Mikke

Prezes Kongresu Nowej Prawicy

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?