Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Dr Richard M. Stallman, absolwent Harvardu i Massachusetts Institute of Technology, gdzie napisal slynny edytor tekstu Emacs. W 1983 r. rozpoczal prace nad wolnym systemem operacyjnym GNU, ktory posluzyl Linusowi Thorvaldsowi do stworzenia Linuxa (faktycz

Brońmy wolności w internecie

Jan Piński

Wywiad z dr. Richardem Stallmanem, twórcą systemu GNU/Linux, jednym z najsłynniejszych informatyków świata

Wydaje się, że obecnie technologia stwarza więcej zagrożeń dla wolności niż polityka. Karty lojalnościowe, kredytowe, telefony komórkowe, GPS, portale społecznościowe – pozornie dogodne rozwiązania naruszają naszą prywatność i śledzą codzienną aktywność.

Może pana, ale na pewno nie moją. Chronię moją prywatność. Nie korzystam z technologii, które nie szanują użytkownika. Cenię swoją wolność i nie oddam jej nawet za cenę wygody.

Po raz kolejny odwiedził pan Polskę. Tym razem na zaproszenie Studenckiego Festiwalu Informatycznego w Krakowie. Jakie są pana wrażenia?

Zawsze byłem bardzo krótko. Obcokrajowiec nieznający języka nie dowie się wiele. Znacznie lepiej poznałem wasz kraj z książek. Ostatnio czytałem „Tajne państwo" Jana Karskiego, opowieść o polskim podziemiu. Doceniam także sprzeciw Polski wobec ACTA, który ocalił całą Europę, i odrzucenie jednolitego patentu europejskiego.

1 2 3
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy