Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Franciszek z Buenos Aires

Tomasz Krzyżak

Papież Franciszek już podbił serca wiernych na całym świecie. Wrażenie robią jego skromność i odwołania do świętego z Asyżu. Ale czy to wystarczy?

Ale Kościół to nie tylko Rzym i Watykan. Wybór papieża z Ameryki może oznaczać, że to Europa będzie teraz kontynentem misyjnym. A bardzo tego potrzebuje, bo jest coraz mocniej laicyzowana. Powiew świeżego powietrza z żywiołowej Ameryki bardzo by się przydał. Rewolucji nie będzie na pewno w sprawie kapłaństwa kobiet, celibatu, aborcji i antykoncepcji. Nowy papież twardo stąpa po ziemi i jest konserwatywny aż do bólu. Wybór imienia i niezwykle czytelne nawiązanie do świętego Franciszka wskazują, że papież, wzorem patrona, będzie dążył do odnowy w Kościele. Czy da radę?

We wtorek Franciszek zainauguruje swój pontyfikat. W pierwszej homilii przedstawi swój program. Można się spodziewać, że będzie to kierunek Kościoła na kolejne dziesięciolecia.

1 2 3 4
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?