Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Obietnica na Dzień Kobiet

Grzegorz Benda

Debiut, choć muzyków Dead Efforts debiutantami nazywać ani nie należy, ani nie wypada

Dead Efforts
Obietnica
DT Records

Jeśli czterech facetów składa „obietnicę" akurat 8 marca, a autorką prawie wszystkich tekstów jest kobieta, Olga Górna, to zapowiada to mocny debiut. Ten całkowicie nowy projekt to implikacja poprzednich muzycznych doświadczeń i dokonań całej czwórki. Tych trochę razem i trochę osobno. Za stronę muzyczną (i wykonawczą, wkrótce pierwszy promocyjny warszawski koncert) odpowiadają: Marcin Sułek (wokal), Piotr Mossakowski (bas), Michał Żeńca (bębny) oraz Marcin Mackiewicz (gitara).

Początki zespołu datują się na połowę 2009 r. To wtedy Piotr, Michał i Marcin dość szybko przygotowali sześć utworów, zaczyn dzisiejszego projektu, i rozpoczęli poszukiwania wokalisty. Pod koniec roku do warszawiaków dołączył rzeszowianin Marcin Sułek. Przygotowania do nagrania materiału trwały ponad rok. Zarejestrowany został w marcu 2012 r. w studiu Freeze Art. Producentem i realizatorem nagrań został gitarzysta zespołu i jednocześnie właściciel studia (co daje zespołowi ogromny komfort) Marcin Mackiewicz, odpowiedzialny wcześniej za produkcje takich zespołów, jak: The Bill, Venflon, Plan, Hedfirst czy Kabanos.

Na płycie jest 10 utworów. No dobrze, skłamałem, o czym przekonają się ci, którzy przesłuchają ją od początku do końca, ale to ma być niespodzianka. Już pierwszy utwór („Krzyk") pokazuje nam, czego możemy się spodziewać. To solidne, mocne rockowe granie. Spójne. Bez silenia się na oryginalność i zbędne fajerwerki. Pięknie rozwija się też tytułowa „Obietnica". Od pierwszych uderzeń wokalu i gitar po lawinę dźwięków i zaskakujący finał. A potem? Krótki oddech ponad powiekami upadłego anioła, bez wizji. Tyle się już zdarzyło, a to dopiero połowa płyty. Tuż za półmetkiem czeka „Patriota", chyba najambitniejszy utwór na płycie. A finał? Dość już wypaplałem. Teraz wypada poczekać na pierwszą trasę koncertową grupy i na drugą płytę. Poczekam.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez