Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Nowości

Krzysztof Jóźwiak

Huawei Ascend P1 LTE

Chiński producent wprowadził na polski rynek swój pierwszy ultraszybki smartfon wyposażony w obsługę sieci LTE. Koncern gwarantuje prędkość pobierania danych do 100 Mbit/s. W połączeniu z niskimi opóźnieniami, mocnym dwurdzeniowym procesorem 1,5 GHz i 1 GB RAM ma to  zapewnić doskonałą jakość połączeń video i płynne działanie gier online. Telefon wyposażony jest w aparat 8 Mpix z podwójną lampą LED i możliwością rejestracji do 30 zdjęć na sekundę. Efekty swoich fotograficznych starań możemy obejrzeć na 4,3-calowym ekranie Super AMOLED o rozdzielczości 960 x 540 pikseli. Ascend P1 LTE pracuje na systemie operacyjnego Android 4.0, na razie nie wiadomo, czy dostępna będzie aktualizacja do nowszych wersji. Ze smartfonem Ascend P1 LTE użytkownik otrzymuje nawigację GPMapa obejmującą teren Polski. Na razie smartfon dostępny jest jedynie w ofercie sieci Plus.

2.1 Creative T3150

Firma Creative znana z dobrej jakości sprzętu muzycznego, przeznaczonego do współpracy z komputerami domowymi, zaprezentowała nowy zestaw głośnikowy 2.1 – T3150. Urządzenie wyróżnia prawie zupełny brak kabli, ze źródłem dźwięku głośniki łączą się za pośrednictwem modułu Bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu liczba urządzeń, z którymi może współpracować zestaw, znacznie się zwiększa. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zsynchronizowali go z naszym smartfonem, lub tabletem. Głośnik wyposażono dobrej jakości subwoofer oraz w autorską technologię IPF, dzięki której możliwe jest poszerzenie obszaru odsłuchu dźwięku i poprawienie jego kierunkowości. Głośniki trafią do sklepów już w maju. Cena 289 zł.

Sigma 18-35 mm f/1,8 DC HSM

Sigma wciąż zaskakuje nowościami. Najnowszy produkt japońskiego koncernu to obiektyw o zakresie ogniskowych 18-35 mm i maksymalnej przysłonie F1.8 w całym zakresie ogniskowych. Przeznaczony jest do lustrzanek z matrycą APS-C zoom. Budowa nowej sigmy jest dość skomplikowana: to 17 elementów ustawionych w 12 grup. Obiektyw posiada ekwiwalent ogniskowych od 27 mm do 52,5 mm dla formatu 35 mm, dzięki czemu może z powodzeniem zastąpić wiele popularnych obiektywów stałoogniskowych. Wyśrubowany poziom światła pozwala na fotografowanie ze znacznie krótszym czasem otwarcia migawki, co przydaje się w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Dobrze sprawdzi się także w fotografii makro – umożliwia bowiem wykonywanie zdjęć z odległości 28 cm. Cena na razie nie jest znana.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej