Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Żołnierz Żemek

Stanislas Balcerac

Kilka dni po przedterminowym opuszczeniu więzienia przez Grzegorza Żemka, byłego dyrektora generalnego FOZZ, media obiegła informacja o zakupie przez anonimowego nabywcę greckiej wyspy Skorpios, należącej wcześniej do miliardera Onassisa. Czyżby Żemek załapał się na doradcę greckiego rządu ds. obsługi zadłużenia zagranicznego? Niestety nie. Na razie Żemek załapał się tylko na wywiad u redaktora Sekielskiego z „Teraz już nie my". Będą nowe „taśmy prawdy"?

Żemek nie jest decydentem, tylko żołnierzem. Otrzymał nawet z rąk Jaruzelskiego medal za zasługi dla obronności PRL. Żołnierz wykonywał rozkazy, ale szabrował też na własną rękę. Ten podobno elitarny finansista Banku Handlowego w Luksemburgu okradł w latach 90. zakłady mięsne w Nisku. Żałosne. To tak jakby George Soros kradł futra w sklepie na Florydzie. Ciekawsza od Żemka jest postać Dariusza Rosatiego, któremu nadzorowanie FOZZ otworzyło wrota nie do więzienia, ale do wielkiej politycznej kariery w III RP. Także w mediach.

Żemek musi oddać 207 mln zł. Czy założy jakiś Amber Gold, aby uzbierać kasę? A może zażąda cypryjskiego strzyżenia kont bankowych beneficjentów FOZZ? Chyba że prezydent Komorowski go ułaskawi. Tak jak Kwaśniewski ułaskawił Petera Vogla. Za zasługi dla obronności miast i WSI.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO