Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Kulinarny ?Gordon za kratkami?. Premiera: 6 maja, BBC Lifestyle, godz. 22.00

Przepis na show

Agnieszka Niemojewska

Wszystkich ogarnęło szaleństwo pichcenia na wizji

Ostro i krwawo

Ramsay nienawidzi wegetarian. Potrafi nawet zaserwować im mięso zupełnie z zaskoczenia – a to użyje wywaru z kurczaka zamiast warzywnego, a to dowcipnie zaserwuje wegetarianinowi pizzę z szynką parmeńską, zaśmiewając się potem z obsługą, że właśnie „nawrócił wegetarianina". Jako miłośnik mięsa brutalnie obchodzi się też ze zwierzętami: w swoim programie „Ku jak kucharz" hodował w przydomowym ogródku różne zwierzęta – indyki, owce, świnie – a następnie brał udział w ich zabijaniu. Tak jak jego poglądy ostry jest też jego język. W jednym z odcinków Ramsay klął regularnie co 20 sekund! Jak sam określił, była to „ekspresja prawdziwej pasji i frustracji". Pasji nie można mu odmówić.

Formuła wielu programów Gordona Ramsaya jest podobna: rozbija psychicznie bohaterów swoich show, po czym składa ich z powrotem – według własnych upodobań.

A co w nowym „Gordon za kratkami"? Przed pierwszym odcinkiem programu w więzieniu w Brixton naczelnik rozmawiał z Ramsayem na temat  jego zachowania – chodziło o krzyki i wyzwiska kierowane do osób, które mają problemy z kontrolą gniewu (a to mogłoby się różnie skończyć dla słynnego szefa kuchni). Nowy program jest dla Ramsaya szansą na zmianę wizerunku.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość