Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Eurabia

Daniel Pawłowiec

Wywiad z europosłem Nickiem Griffinem, przewodniczącym Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP)

Jak informowały niedawno media, liczba brytyjskich gospodarstw domowych, w których nie używa się języka angielskiego, sięga miliona. Czy Wielka Brytania jest jeszcze brytyjska?

Mieszkańcy naszego kraju, którzy nie władają angielskim, to tylko część problemu tożsamości Wielkiej Brytanii, bo przecież narodowość to coś znacznie więcej niż język. Miliony innych mieszkańców mówią przecież po angielsku, a jednak pochodzą z państw Trzeciego Świata. Rdzenni Brytyjczycy i europejskie narodowości, takie jak Polacy, stają się mniejszością w wielu miastach, włączając w to nawet Londyn i drugie co do wielkości Birmingham.

Dla naszej partii i dla milionów Brytyjczyków, którzy opierają się ciągłemu lewicowo-liberalnemu praniu mózgu, brytyjskość jest ciągle wspólnym określeniem dla Anglików, Szkotów, Walijczyków, ulsterskich Szkotów i Irlandczyków – ludzi, którzy mają wspólnych przodków, kulturę i tradycję.

Natomiast dla lewicowych i kapitalistycznych elit każda „dwunożna i nieopierzona istota" żyjąca w Wielkiej Brytanii jest od razu „Brytyjczykiem". Takie stanowisko BNP uważa za próbę swego rodzaju kulturowego ludobójstwa na rdzennej ludności. Zgodnie z oficjalnymi danymi demograficznymi przy zachowaniu obecnych trendów rdzenni Brytyjczycy będą mniejszością we własnym kraju około 2060 r. Masowa imigracja z krajów muzułmańskich i Trzeciego Świata jest oczywiście czymś, co trapi wiele innych narodów zachodniej Europy, zwłaszcza że wskaźnik urodzin uniemożliwia im prostą zastępowalność pokoleń. Jeśli lewicowy liberalizm Unii Europejskiej i amerykański neokonserwatywny New Deal będą kontynuowane, to ten sam smutny los stanie się udziałem narodów Europy Wschodniej.

1 2 3
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej