Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Czwórka z Podkarpacia

Grzegorz Benda

W Ministerstwie Dźwięku wystąpi Łagodna Pianka". Czyż taki anons mógł mnie nie zaintrygować? I dalej: „Posłuchajcie, jak brzmi grupa uważana obecnie za jeden z najlepszych polskich zespołów bez wydanej płyty".

Łagodna Pianka
Najmniejsze przeboje
Universal

Poszukałem i... to wszystko prawda. Poza tym, że ta płyta już jest! Płyta, która jak mało która w ostatnich latach rzuciła mnie (nie, nie na kolana) na fotel. Z radości. Nareszcie! Czterech chłopaków bezpretensjonalnie bawi się muzyką i robi to tak, że pokaźne grono  pseudogwiazd i gwiazdeczek powinno pobiec na ich koncert i... podziękować. Może Piotr Jabłoński (wokal, gitara elektryczna, teksty – brawo!), Andrzej Jabłoński (gitara basowa), Marcin Dyło (klawisze), Arkadiusz Łyszczak (perkusja) nie są czwórką z Liverpoolu (z Podkarpacia jak najbardziej), ale aż chce się ich (i żeby było jasne, że jestem hetero!) wyściskać. Choćby tylko za tytuł piosenki „Lody huśtawkowe". Smakowite? A nie? I taka jest cała płyta „Najmniejsze (!) przeboje". Traktuje o sprawach naprawdę poważnych: o słoniu, którym niejeden z nas pewnie chciałby być, o piłeczce w kuleczce, o... okach w rosole, o pogromcach smoków i oczywiście o kobietach. A wszystko to unurzane w łagodnej piance alternatywnego rocka i nienatrętnego poczucia humoru. Panowie, nie zmieniajcie się! Dojrzewajcie sobie, ale z umiarem. Zgoda?

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?