Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Powiedzieli

Kończy pani książkę rozmyślaniem o pytaniu „dlaczego?". Pisze, że to jest dla pani pytanie najważniejsze, nazywa go kluczem do zrozumienia ludzi, polityki i świata. A zapytała pani Tomasza Karolaka, dlaczego wystawił kontrowersyjnego „Generała" – sztukę o pani rodzinie?

Zapytałam.

Co odpowiedział?

Że był zachwycony tekstem. Wielokrotnie do mnie wydzwaniał i zapraszał na premierę. Wcześniej w „Dialogu" przeczytałam tę sztukę. Kiedy po raz kolejny zadzwonił i zapytał, czy przyjdę na premierę, powiedziałam mu: „Tomek, ale ja czytałam tekst. On jest obsceniczny i ośmieszający". „Nie, nie, ale to w ogóle będzie na drugim planie" – przekonywał o własnych intencjach. Tylko żebym koniecznie przyszła. Nie mogłam. W sztuce pokazana byłam jako lesbijka, która na złość ojcu wiąże się z dziewczyną. Dokonano obrazoburczego pokazania ojca, który w sztuce wącha matkę pod spódnicą i ją maca.

Monika Jaruzelska dla „Gali"

—wyb. ns

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość