Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Błąd w obliczeniach

Proszę sobie wyobrazić PKP zasiloną prawie 27 mln zł. Pasażerowie na pewno mieliby wiele świetnych pomysłów, jak te pieniądze rozsądnie rozdysponować, żeby usprawnić kolej.

Co zabawne, ta suma była dostępna na wyciągnięcie ręki, lecz spółka wydała ją w sposób zakrawający na skrajny idiotyzm! W ramach wdrażania systemu bezpieczeństwa informacji kolej zapłaciła 27 mln zł, jednak według wewnętrznego audytu koszt nie powinien przekroczyć 550 tys. zł! Nie jest to pierwsza afera na kolei. Wcześniej ujawniono nieprawidłowości w Polskich Kolejach Linowych, a także w organizowanym przez PKP Intercity przetargu na czyszczenie wagonów. Audyt wewnętrzny jeszcze się nie zakończył i być może dowiemy się z niego jeszcze czegoś nowego. Co za absurd!

—do

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez