Najnowsza interwencja Uważam Rze

Dziewięć lew w Karo

Grzegorz Benda

Dziewięć muzycznych lew i każda zagrana ciekawie. A jak zaśpiewana! Przepraszam za to brydżowe porównanie, ale nie mogłem się powstrzymać.

Ucieszyła mnie okładka. Bałagan muzycznej radości, pełen niezbędników, wśród których dostrzegłem płytę ulubionej formacji Tab Two. Dobra rekomendacja. A dalej już tylko muzyka. Dziewięć porywających kompozycji. Głównie Karo.

Do dwóch dołożył dźwięki Krzysztof Ścierański, jedną („The Moon, You And I") skomponował sam, a współautorem „Preludium" jest Artur Michalski. Przy nagrywaniu płyty współpracowali ponadto: Mike Stern, Lars Danielsson, John Taylor, Joo Kraus, Klaus Doldinger, Marek Napiórkowski, Przemek Kuczyński, Andrzej Olejniczak, Tomas Sanchez, Andrzej Zielak i Munich String Quartet.

Karo Glazer to nasza prawdziwa gwiazda jazzowej wokalistyki. Nie napiszę, że wschodząca, bo już świeci. W świecie! Pochodzi z Gliwic. Po premierze płyty „Normal" (2009) zaistniała na największych scenach Europy: na Shleswig Holstein Musik Festival, Women In Jazz, Haarlem Jazzstadt,  Heineken Open'er Festival, Hofer Jazztage, Jazz Goes to Town i Dresden Jazztage. Jej głos to instrument o unikalnych możliwościach technicznych i brzmieniowych. I Karo potrafi na nim „grać". A płyta „Crossings Project"? Przepiękna. Z ukrytą niespodzianką, którą zna i kocha  cały muzyczny świat.

Karo Glazer
"Crossings Project"
EMI

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez