Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Moskwa wspiera syryjski reżim

Nowoczesne rakiety przeciwokrętowe P-800 Onyks zostały dostarczone przez Rosję wojsku syryjskiego dyktatora Baszara al-Asada – twierdzi „New York Times", powołując się na źródła w Białym Domu.

To broń o zasięgu nawet do 300 kilometrów i może skutecznie zniechęcić USA do ewentualnej interwencji. Takiej, jaka miała miejsce choćby w Libii, gdy powstańcy obalili rządy Muammara Kaddafiego. Ewentualne działania Ameryki w Syrii stały się prawdopodobne, gdy pojawiły się informacje o wykorzystywaniu w trwającej od ponad roku wojnie domowej broni chemicznej. Barack Obama nazwał to „przekroczeniem cienkiej czerwonej linii".

Rosja, która ma bazy wojskowe w Syrii, nie zamierza jednak dopuścić do jakiegokolwiek wtrącania się innych państw w to, co uznają za swoją wyłączną strefę wpływów. Siergiej Ławrow, szef MSZ Federacji Rosyjskiej, stwierdził, że wszystkie transporty uzbrojenia dla syryjskiego rządu są zgodne z prawem międzynarodowym. Dodatkowo w stronę ogarniętego wojną kraju płynie flota kilkunastu okrętów wojennych ze składu Floty Czarnomorskiej.

—kg

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?