Najnowsza interwencja Uważam Rze

Gwiazdeczki „prawicy”

Szanowna Redakcjo. Nie wiem, ile jest prawdy w pogłoskach o stworzeniu nowej, choć może bardziej na miejscu jest tu określenie, kolejnej, prawicowej partii.

Jednak z pewnością może się okazać, że jest coś na rzeczy, a polska prawica w następnych wyborach, znów podzielona, polegnie. Najlepszym przykładem wybujałych ambicji jest były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który będąc gwiazdą rządów PiS, uznał, że jest tak wielki, iż poradzi sobie bez Kaczyńskiego, który wyciągnął go właściwie znikąd. Takich „gwiazd" i partyjek było już sporo, skończyły marnie. Każdy polityk prawicy, który za bardzo w siebie uwierzy, kończy mniej więcej podobnie, czyli poza głównym nurtem. Bo musi mieć koniecznie i tylko swoją partię i wiernych, oddanych na śmierć i życie gwardian. Gowin charyzmy nie posiada za grosz, na konserwatystę został wykreowany, bo jego spychanie w nieskończoność dyskusji o związkach partnerskich czy in vitro z pewnością nie jest ani jednoznaczne, ani tym bardziej konserwatywne. Natomiast poseł Wipler ma takie przysłowiowe parcie na szkło, że jeszcze kogoś tak chorobliwie ambitnego nie widziałem w polskiej polityce. Reasumując, bardzo dobrze, że tropicie takich „topicieli" polskiej prawicy. Lewica, jak chce, potrafi się zjednoczyć, a na prawo bez zmian – każdy chce być wielki, o wspólnym budowaniu nie ma mowy, tylko pod warunkiem że „ja, ja będę pierwszy".

Jeszcze raz ośmielam się zwrócić uwagę na artykuły pana Hałasia, nawet moich dwóch znajomych stwierdziło zgodnie, że to świetny autor. Dlatego niech pisze więcej.

Pozdrawiam, Robert Woźniak

Do i od redakcji, redakcja@uwazamrze.pl

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?