Najnowsza interwencja Uważam Rze

Honor czy rodzina?

Marta Mardosz

Zabójstwa honorowe, nietolerancja społeczna, przestępstwa seksualne. Ważne tematy ciekawie podane

Kiedy ciało młodej dziewczyny zostaje znalezione u brzegu fiordu Holbaek, inspektor Louise Rick zostaje oddelegowana z kopenhaskiej komendy policji do pomocy ze względu na doświadczenie, wiedzę i dobre kontakty z imigrantami. Martwą dziewczyną okazuje się Samra, 15-letnia Jordanka, która od niedawna mieszka w Danii. Pochodziła z rodziny kultywującej stare muzułmańskie tradycje, a jednocześnie dorastała w nowoczesnej Danii (w jej pamiętniku czytamy, jak zastanawia się, kim w rzeczywistości jest: muzułmanką, Dunką, a może duńską muzułmanką?). Kolejna śmierć, tym razem przyjaciółki Samry – Dicte Mo/ller, komplikuje śledztwo. Wrogie i pełne osądów duńskie media skupiają się nie tylko na historii rodziny Samry, ale też innych imigrantów.

Blaedel daleka jest od dawania rad, ale dostarcza mnóstwo materiału do myślenia na temat różnic kulturowych. A główna bohaterka Loiuse przedstawiona jest jako zwykły człowiek wykonujący swoją pracę, który popełnia błędy, popada w frustrację i ulega emocjom.

Trzecią z kolei książkę o przygodach asystentki kryminalnej Louise Rick szczególnie polecam miłośnikom skandynawskich kryminałów, ale również tym, którzy lubią czytać ciekawe historie – z różnicami kulturowymi w tle.

"Tylko jedno życie"
Sara Blaedel
Prószyński i S-ka

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej