Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Ofiary stalinowskiego terroru odnalezione

Do 200 wzrosła liczba wydobytych ciał działaczy niepodległościowych i żołnierzy podziemia, odkrytych podczas prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej ekshumacji na warszawskich Powązkach.

To zwieńczenie drugiego etapu prac IPN na tzw. Kwaterze Ł, gdzie w latach 40. i 50. XX wieku chowano w masowych grobach zarówno rozstrzelanych przez komunistów, jak i tych, którzy nie przetrzymali tortur w ubeckich katowniach. Pierwsze ekshumacje przeprowadzono w ubiegłym roku. Odkopano wówczas nieco ponad 100 zwłok. Podczas zakończonych właśnie prac – ponad 80. To najprawdopodobniej jednak nie koniec. Dalsze prace są teraz planowane przez Instytut, gdyż sama liczba wykonanych w mokotowskim więzieniu wyroków śmierci przekracza 300. Oznacza to, że nadal na odkrycie szczątków najbliższych czeka przynajmniej kolejne 100 rodzin.

—kg

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy